امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64577
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش تجلیل از پیشکسوتان امور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش تجلیل از پیشکسوتان امور تربیتی در پاسخ به این سؤال که اخیراً مقام معظم رهبری سیاست اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کرده و چه بخش‌های از آن به حوزه کاری آموزش و پرورش برمی‌گردد، گفت: در آموزش و پرورش گروهی را مأمور کردم که ترجمان سیاست‌های رهبری در آموزش و پرورش را پیگیری کنند و خوشحالم از اینکه فعالیت‌هایی که در این چند ماه گذشته در آموزش و پرورش انجام دادم در راستای سیاست‌هایی است که رهبری اعلام کرده است اما این موضوع به صورت دقیق‌تر در شورای عالی آموزش و پرورش در حال بررسی است و کمیته‌ای هم مأمور شده است این سیاست‌ها را بررسی کند و به زبان آموزش و پرورش ترجمه کند.

وی افزود: در حقیقت اقتصاد مقاومتی یک سیاست است که بر مجموعه وزارت آموزش و پرورش سایه می‌اندازد و یقیناً بخش مدیریتی حوزه تعلیم و تربیت، بیشترین تأثیر را از این سیاست‌ها می‌‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص بودجه آموزش و پرورش عنوان کرد: امسال برای اولین بار برنامه‌های سال 93 را بر مبنای 4 سیاست که به دفعات اعلام کرده‌ام، تنظیم کردیم و احکام خوبی را پیش‌بینی کرده‌ایم و دولت و مجلس این احکام را تصویب و تأیید کردند.

فانی افزود: بودجه پیشنهادی ما در مقایسه با سال 92 از 26 درصد رشد برخوردار است؛ این در حالی است که بودجه در سال 93، 11 درصد رشد داشته است و این نشان‌دهنده این است که دولت و رئیس جمهور نسبت به اهمیت آموزش و پرورش معترف هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در گردهمایی که در یک ماه گذشته در جمع مدیران کل استان‌‌ها در خدمت رئیس جمهور بودیم؛ وی گفت گشایشی در بودجه کشور ایجاد می‌شود و به آموزش و پرورش بیشتر خواهیم رسید.

وی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد بیان کرد: بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی در مجلس تصویب نشده است ولی امسال بازنشستگی پیش از موعد را داریم اما بدون سنوات ارفاقی؛ و برحسب نیاز و عدم نیاز در آموزش و پرورش در این خصوص تصمیم می‌گیریم یعنی بر حسب نیروی انسانی در یک منطقه جغرافیایی، رشته و دوره تحصیلی، اگر به نیرو نیاز داشتیم، با بازنشستگی پیش از موعود موافقت نخواهیم کرد و اگر نتوانیم نیرو را جایگزین کنیم با بازنشستگی پیش از موعد موافقت خواهیم کرد.

وی در خصوص تدریس ادبیات قومیت‌ها گفت: آموزش و پرورش در راستای اصل 15 قانون اساسی، کمیته‌ای را فعال کرده که مدت‌هاست در این زمینه کار می‌کند و هر زمان به نتیجه قطعی برسیم، اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها