امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64607
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان خواهرخواندگی دو کلانشهر تهران و پکن عصر روز گذشته طی مراسمی رسمی در محل شهرداری پکن به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان خواهرخواندگی دو کلانشهر تهران و پکن عصر روز گذشته طی مراسمی رسمی در محل شهرداری پکن به امضای محمد باقر قالیباف شهردار تهران و وانگ آنشون، شهردار پکن رسید.

بر اساس این گزارش متن پیمان خواهرخواندگی تهران و پکن به شرح زیر است:

شهر تهران از جمهوری اسلامی ایران و شهر پکن از جمهوری خلق چین که هر دو پایتخت کشورهای خود هستند، طبق اصول و چارچوب تعیین شده در بیانیه مشترک برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور، با هدف پیشبرد دوستی و تفاهم میان مردم چین و ایران و تحکیم و توسعه همکاری های دوستانه و عملگرایانه با در نظر گرفتن منافع متقابل دو شهر، از طریق رایزنی های دوستانه، در مورد برقراری روابط خواهر خواندگی به شرح ذیل به توافق رسیدند.

موارد توافق:

1- دو طرف بر اساس اصل برابری و منافع متقابل، در زمینه اقتصاد و تجارت، فرهنگ، آموزش، مدیریت و برنامه ریزی شهری، خدمات شهری، ساخت و ساز و توسعه شهری، ترافیک و حمل و نقل شهری، حفاظت از محیط زیست و دیگر زمینه‏‌ها به برقراری انواع همکاری‌ها و مبادلات و نیز پیشبرد، ترویج، توسعه و رونق اقتصادی مشترک، خواهند پرداخت.

توافقنامه‏‌های مرتبط با زمینه‏ های مورد علاقه مشترک طرفین و بر حسب تناسب، تدوین خواهد شد.

2- برای تسهیل رایزنی در زمینه مبادلات، همکاری‌ها و دیگر مسائل مورد علاقه طرفین، مقامات، مسئولان، سازمان‌ها و واحدهای اداری مربوطه دو طرف، به برقراری تماس‌های مستمر خواهند پرداخت.

3- این موافقت‌نامه از تاریخ امضا معتبر بوده و مدت اعتبار آن پنچ سال می است، پس از اتمام مهلت اعتبار، در صورت عدم اعلام خاتمه آن از سوی هر یک از طرفین، اعتبار آن تمدید شده تلقی و به قوت خود باقی خواهد ماند.

4- این موافقت‌نامه در دو نسخه به 3 زبان فارسی، چینی و انگلیسی با اعتبار یکسان تنظیم و در تاریخ هشتم اسفندماه 1392 هجری شمسی برابر با بیست و هفتم فوریه 2014 میلادی در شهر پکن به امضا رسید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها