امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64613
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 41
سیدمیرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی ‌سازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این ...

سیدمیرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی ‌سازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا درباره طرح تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس از سهام عدالت اطلاعی دارید، اظهار داشت: سهام عدالت مجموعه مقرراتی دارد که بدیهی است مجلس شورای اسلامی می‌تواند موارد و سؤالات را از این بخش داشته باشد.

وی ادامه داد: کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت  در رأس امور مربوط به سهام عدالت قرار دارد و به دنبال آن تعاونی شهرستانی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارکان و مجمع جداگانه‌ای دارد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه، کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت و تعاونی‌های استانی بخش غیردولتی محسوب می‌شود، گفت: در مقطعی این شرکت‌ها با توجه به الزام قانون تشکیل شدند که هیچ ارتباط مستقیمی با دولت ندارند.

وی درباره آخرین جزئیات آزادسازی سهام عدالت و نظر هیأت دولت درباره تشکیل صندوق قابل معامله بورسی (ETF) سهام عدالت گفت: مجموعه دولت با تشکیل این صندوق موافق بوده، اما با توجه به حذف قانون مربوط به تشکیل این صندوق از لایحه بودجه سال 93، باید در قالب لایحه جدیدی این بحث مطرح شود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تاکنون تصمیم جدیدی درباره نحوه آزادسازی سهام عدالت گرفته نشده است، گفت: طبق روال گذشته اقساط این سهام به خزانه واریز می‌شود و هر موقع بدهی‌های دولت از این بخش تکمیل شود، پس از ثبت تمام شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس، امکان آزادسازی طبق قانون قبلی امکانپذیر است.

*سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و نقش سازمان خصوصی‌سازی

عبدالله پوری‌حسینی در پاسخ به سؤال دیگر فارس درباره ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی با محور توانمندی‌های داخل تولید و تأمین نیاز از طریق منابع داخلی تأکید دارد.

وی ادامه داد: آنچه که به خصوصی‌سازی مربوط می‌شود، توانمندسازی بخش خصوصی و همکاری دولت و مجلس است که این بخش هم قطعاً مورد توجه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها