امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64640
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۹
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کواکبیان رئیس دانشگاه غیرانتفاعی فضیلت در مراسم نشست اتحادیه دانشگاه و ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کواکبیان رئیس دانشگاه غیرانتفاعی فضیلت در مراسم نشست اتحادیه دانشگاه و موسسه‌های آموزش‌عالی غیردولتی و غیرانتفاعی گفت: اگر قرار است نظام آموزش‌عالی هدفمند داشته باشیم عقلانی نیست که آموزش عالی غیردولتی را نادیده بگیریم و این مسئله از تدبیر به دور است.

کواکبیان افزود: 11 درصد از دانشجویان را در موسسات آموزش عالی، غیر دولتی و غیرانتفاعی هستند که در کمیسیون تلفیق برای سال 93 برای هر دانشجو 3 میلیون و 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: جمع مبلغ 3 میلیون و 100 هزار تومان برای هر دانشجو هزار و 400 میلیارد تومان می‌شود یعنی این مبلغ از دوش دولت برداشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: توقع ما از دولت تدبیر و امید این است با توجه به اینکه 8 سال برای ما بسیار سخت گذشته و تعبیری در این بخش وضعیت فلاکت‌باری داشته‌ایم تدابیری را اتخاذ کند که تحول جدی در این قسمت ایجاد شود و همچنین نشستی هم با روسای موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی داشته باشند.

کواکبیان با بیان اینکه بی‌عدالتی در آموزش عالی، پیام نور و مراکز دولتی، غیرانتفاعی و غیردولتی بیداد می‌کند گفت: وضعیت ما مثل این شده است که یک نفر را کت بسته درون آب بیندازند و بگویند شنا کنید و اگر شنا نکنید خفه‌ات می‌کنیم البته در بین خود موسسات نیز بی‌عدالتی‌هایی وجود دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: دانشگاه ایرانیان یک رانت است و باید جلوی این رانت گرفته شود.

کواکبیان ادامه داد: از وزیر تقاضا می‌کنیم اداره کل غیرانتفاعی را به سازمانی مستقل زیر نظر وزارتخانه تبدیل کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طول 8 سال گذشته به دلایل واهی این اتحادیه‌ها ایزوله شده‌اند و خواهش می‌کنم به خاطر اینکه این اتحادیه‌ها بازوی توانمند دولت و وزارت علوم هستند جایگاه خود را پیدا کنند و در این راه تلاش وزیر علوم و کمک آن را می‌طلبد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها