امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64649
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۹
تعداد بازدید: 67
سمیرا احمدی دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ...

سمیرا احمدی دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: اظهارات اخیر فائزه هاشمی مبنی بر وضعیت مناسب زنان قبل از انقلاب نسبت به بعد از انقلاب، همگام شدن با دشمنان انقلاب و اسلام است که سعی بر پنهان نگهداشتن الگوی زن مسلمان ایرانی و ممانعت از تاثیرگزاری این الگو بر دیگر زنان عالم، خصوصاً زنان مسلمان جهان است، دارد.

وی افزود: هرکسی نگاهی ساده به آمار و ارقام  بیندازد و به مقایسه میزان تحصیل و حضور سیاسی، اجتماعی و اقتصادی زنان در قبل و بعد از انقلاب بپردازد متوجه می‌شود که به برکت انقلاب عظیم اسلامی ایران زنان به جایگاه رفیعی در تمام عرصه‌ها رسیدند که اصلا قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست. هرچند که با رسالتی که اسلام برای زنان تعریف کرده است فاصله دارد اما بعد از انقلاب راه‌ها برای یافتن نقش و جایگاه واقعی زنان هموار شده است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: اینگونه اظهارات نشان از دست‌های پشت پرده ای که دشمنان اسلام تدارک دیده اند دارد. تاریخ ما ظلم‌ها و جنایات رضا پهلوی، دست نشانده انگلیسی‌ها در ایران علیه زنان و حبس خانگی آنان، تضییع تمامی حقوقشان و ضرب و شتم و به شهادت رساندن آنان در خیابان‌های ایران و جنایات محمدرضا پهلوی که دست نشانده آمریکایی‌ها در ایران بود، در ایجاد انواع محدودیت‌ها برای رشد و پیشرفت جامعه ایرانی و خصوصاً زنان، فضای بسته سیاسی -اجتماعی ایران در آن دوران سیاه و ممنوعیت ورود آزاد همه آحاد جامعه و خصوصاً زنان را به این نوع از فعالیت‌ها به تصویر کشیده است و ما نسل سومی‌های انقلاب از یاد نبرده ایم.

«این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست و سوال ما از دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که با چه استدلالی می‌گوید که وضعیت زنان قبل از انقلاب بهتر بوده است؟»

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان تهران درخصوص برکناری فرهاد رهبر گفت: در زمان کنونی و باسرعت رو به رشد علمی کشور و شعار دولت اعتدال دور از انتظار بود که وزیر محترم علوم فرهاد رهبر را برکنار و به سرعت معاون خود را که طبیعتا دغدغه‌های کاری بسیار در سمت معاونت اداری و مالی دارد را هرچند کوتاه به عنوان سرپرست دانشگاه مادر ایران قرار دهد. 

احمدی تصریح کرد: از وزیر علوم خواهشمندیم در انتخاب رئیس دانشگاه در پی سفارشات مقام معظم رهبری فردی انقلابی  با روحیه جهادی را برسکانداری دانشگاه تهران قرار دهد که به دور از اغماض سیاسی در پی رشد علمی و معنوی واقعی دانشگاهیان باشد چرا که نماد علمی کشور روح فعالین فتنه که منفور جامعه هستند را بر نمی‌تابد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها