امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64671
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در جوار ضریح نورانی حضرت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در جوار ضریح نورانی حضرت ثامن الحجج(ع) اظهار کرد: من مسئول حرام و حلال اجرای کنسرت در مشهد نیستم مقام معظم رهبری و مراجع باید در این مورد نظر بدهند، بنده این مسئله را قبلا مطرح کردم اما عده‌ای به نحوی آن را بیان می‌کنند که انگار از حرف‌هایم عقب‌نشینی کرده‌ام.

وی با بیان اینکه امام جمعه حق دخالت در اجرائیات کشور را ندارد، ادامه داد: طبق حدیثی از پیامبر(ص) حریم حضرت امام رضا(ع) بین دو قله کوه است و شما می‌توانید در چارچوب شأن حرم امام رضا(ع) برنامه‌هایتان را پیاده کنید و قرار شد شورای فرهنگ عمومی استان کار صدور مجوز برای اجرای کنسرت موسیقی در مشهد را انجام دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر رئیس موسیقی‌دانان جهان یک مسلمان و شیعه بود، حاضر بود بیاید در حرم امام رضا(ع) موسیقی اجرا کند، ضمن اینکه امام (ره) هم فرمودند اگر همه مردم یک چیز حرام و خلاف شرع بخواهند، نظر من تغییر نخواهد کرد.

امام جمعه مشهد به توقیف روزنامه آسمان اشاره کرد و گفت: این روزنامه از طرف یک عنصر مزدوری که 12 سال رئیس دفتر اردشیر زاهدی و جزو افراد جبهه ملی بوده، قانون قصاص را قانونی غیرانسانی خوانده است.

وی افزود: پس از آن در نشریه دیگری توسط یک فرد وابسته چپ‌گرا فرقه ضاله بهائیت را اقلیت مذهبی نامیده‌اند و در جای دیگری مصاحبه‌ای با فرح دیبا بیوه شاه خائن انجام داده و می‌خواهند آن را در یک روزنامه دارای مجوز کشور منتشر کنند.

علم الهدی خاطرنشان کرد: اما آنچه الان در جریان فرهنگی کشور دارد اتفاق می‌افتد موضع‌گیری مسئولان فرهنگی کشور نسبت به این مسائل است. وزیر فرهنگ کشور در پاسخ به سؤالی در مورد توقیف روزنامه آسمان می‌گوید قوه قضائیه کار خودش را انجام داده است و ما نظری نداریم مگر باید از وزیر کشور چنین پاسخی را انتظار داشت؟

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این اقتدار فرهنگی نیست، این لائیسم فرهنگی است یعنی اینکه در ترویج بی‌دینی یک متولی فرهنگی اینگونه برخورد کند نتیجه‌اش این است که جریان سکولاریسم برای خود رحم اجاره‌ای گرفته که در دل آن رشد کند و بی‌دینی را ترویج دهد.

امام جمعه مشهد ابراز کرد: آیا دولت حاضر است رحم اجاره‌ای بی‌دین‌ها شود و آقایی که متولی فرهنگی کشور است در مورد روزنامه‌ای که به نظر قرآن در مورد قصاص توهین کرده، بگوید من نظری ندارم؟

وی خطاب به مسئولان کشور گفت: شما می‌خواهید چه کسانی از شما در کشور راضی شوند آیا فکر می‌کنید بی‌مذهب‌ها و کفار در این کشور عددی هستند.
انتهای پیام/2202/خ30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها