امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64674
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 257
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه گزارش رویترز مبنی بر اینکه این نهاد نظارتی سازمان ملل از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه گزارش رویترز مبنی بر اینکه این نهاد نظارتی سازمان ملل از انتشار گزارشی درباره برنامه هسته‌ای ایران خودداری کرده را تکذیب کرد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این بیانیه را پس از آن صادر کرد که اسرائیل از این نهاد بین‌المللی خواست «در اولین فرصت» گزارش مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کند.

«گیل تودور»، یکی از سخنگویان آژانس گفت: «آژانس هیچ گزارشی که حاوی اطلاعات جدیدی درباره جنبه‌های احتمالی نظامی در برنامه هسته‌ای ایران باشد تهیه نکرده است.»

وی، بدون اینکه به جزئیات بیشتری اشاره کند، افزود: «گزارش‌های این سازمان به شورای حکام، مبتنی بر واقعیت‌ها بوده و بی‌طرفانه هستند. محتوای آنها تحت تأثیر ملاحظات سیاسی قرار نمی‌گیرد.»

خبرگزاری انگلیسی رویترز روز گذشته از قول منابعی مدعی شده بود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سال گذشته انتشار گزارشی درباره برنامه هسته‌ای ایران را به خاطر جلوگیری از تنش در روابط بین ایران با سایر کشورها را معلق کرده است.

این منابع به رویترز گفته بودند اطلاعاتی درباره محتوای این گزارش در دست نیست، اما یکی از آنها گفته بود این گزارش به نگرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران دامن می‌زد. وزیر امور راهبردی اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «نقش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این است که تمامی اطلاعات مربوط به جنبه‌های نظامی برنامه هسته‌ای ایران را به جامعه جهانی افشا کند و آنها را به دلایل حساسیت دیپلماتیک متوقف نکند.» وی افزود: «چون مسئله جنبه‌های نظامی احتمالی این برنامه برای توافق نهایی با ایران اهمیت زیادی دارد من از آژانس می‌خواهیم که این گزارش را در اولین فرصت تکمیل و منتشر کند.»

اسرائیل تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است. این رژیم در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نماینده دارد اما بر خلاف ایران، پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی‌تی) را امضا نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها