امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6469
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۸
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور محسن رضایی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور محسن رضایی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد کارناوالی که توسط حامیان وی به وزارت کشور آمدند و شعارهای مطرح شده توسط این کاروان گفت: بنده خطاب به همه کسانی که درباره من شعار می‌دادند می‌گفتم که شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دهید و یا ابوالفضل بگویید و کسی شعار بدین صورت ندهد و بنده وظیفه دارم کسانی را که در کنار من حرکت می کنند کنترل کنم که در چارچوب مراسم امروز شعار دهند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ما در سال گذشته حقوق کم آوردیم تا به کارمندان خود بدهیم اظهار داشت: ما مانند دولت و جاهای دیگر نیستیم که امکاناتی در اختیار داشته باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما که توانایی مدیریت یک سایت خبری را نداشته‌اید چگونه می‌خواهید رئیس‌جمهور شوید‌؛ اظهار داشت: از صاحب امتیاز و مدیرمسئول سوال کنید من نه صاحب امتیازم و نه مدیر مسئول.

رضایی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به انتخابات قبلی و آراء پایین‌تان در آن چرا دوباره تصمیم به کاندیداتوری گرفته‌اید، خاطرنشان کرد:من یک رزمنده‌ام و هر وقت احساس خطر کنم جانم را فدای ملت ایران می‌کنم من از این تحریم‌های اقتصادی که بر ملت ایران فشار می‌آورد به صحنه آمدم و با یاری رهبر انقلاب اگر خطری متوجه کشور شود، آن خطر را دفع کنم.

وی مجددا رای ملت را همچون ناموس توصیف کرد و گفت: قطعا از آراء مردم دفاع خواهم کرد چون قانون‌شکنی را نوعی اهانت به نوامیس ملت ایران می‌دانم.

این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری درباره خدمت سربازی نیز که سؤال یک خبرنگار بود، گفت: رئیس جمهور، رئیس شورای امنیت ملی کشور است و در رابطه با تمام مسائلی که در خصوص امنیت ملی کشور محسوب می‌شود در آن جلسه تصمیم‌گیری می‌شود. مسائلی که مربوط به نیروهای مسلح است، در دبیرخانه شورای امنیت ملی با نظر ستاد کل نیروهای مسلح که مسئول نیروهای مسلح است، دنبال می‌شود بنابراین طرح‌هایی که درباره نظام وظیفه و سربازی دارید پس از گرفتن نظر ستاد کل نیروهای مسلح در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بحث می‌شود و پس از تصویب در آن شورا وتصویب رهبر معظم به اجرا درخواهیم آورد.

رضایی در پاسخ به سؤالی درباره کارناوالی که توسط هواداران وی تشکیل شد، گفت: اگر هر کسی در این کشور در چارچوب قانون عمل کند، این اتفاق (اردوکشی خیابانی) نمی‌افتد. بنابراین من در صحبت با هوادارانم گفتم باید از قانون تبعیت کنند؛ امروز هم عرض می‌کنم قانون شکنی در این کشور اساس فتنه‌هاست؛ اگر کسی که اعتراض و انتقادی دارد آن را در چارچوب قانون دنبال کند نه گروه انحرافی در کشور به وجود می‌اید نه فتنه‌ای صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد:دو موضوع فعالیت‌ها و تبلیغات انتخاباتی را باید از هم جدا کنیم، به دلیل نقص در قانون فرق بین فعالیت‌های انتخاباتی و تبلیغات انتخاباتی تفکیک نکرده‌ایم و همیشه در انتخاباتی از 6 یا 7 ماه قبل فعالیت انتخاباتی بدون تبلیغ شروع می‌شود و این اشکال ندارد؛ فعالیت‌های انتخاباتی اگر همراه تبلیغات باشد دارای اشکال است زیرا قانون، تبلیغات انتخابات را پس از اعلام شورای نگهبان مجاز می‌داند.

رضایی همچنین گفت: چه طور می‌شود یک حماسه سیاسی انجام داد ولی هر استانی که نامزدهای انتخاباتی رفتند با فشار دولت مواجه بودند؟ تحت این عنوان که تبلیغات زودرس صورت نگیرد؛ پس شعار رهبر انقلاب چه می‌شود؟ چرا جلوی فعالیت‌های بدون تبلیغات نامزدهای انتخاباتی را گرفته‌اند؟ به نظر من باید گروهی بنشینند و ببینند چه کسانی نمی‌خواهند شور و حماسه در انتخابات امسال شکل بگیرد و به شعار امسال آسیب وارد کنند.

رضایی با بیان اینکه هواداران وی قصد ورود به وزارت کشور را نداشتند، خاطرنشان کرد: البته این تجمع کنندگان تعداد زیادی از هواداران بنده بودند و تعدادی هم مردم عادی بودند که از راهپیمایی بازمی‌گشتند.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با کسی ائتلاف می‌کنید، گفت: من چون با ملت ایران ائتلاف کردم و 77+1 را درست کردیم دیگر به نفع کسی کنار نمی‌روم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره وضعیت اقتصادی کشور گفت: فشار اقتصادی اکنون بالاست من هر شهرستانی که رفتم مهمترین مشکلات  مردم، اقتصادی بود البته بخشی از آن زیر سر تحریم‌هاست اما معتقدم 70 درصد این مشکلات یا مربوط به سوءمدیریت است یا مربوط به خودزنی است و یا مربوط به خود تحریمی است؛ البته موج طوفان کالاهای چینی هم که وارد اقتصاد ایران می‌شود، بازار را از تولید کنندگان ایرانی گرفته است و این موضوع در تشدید مشکلات اقتصادی در این 5 سال اخیر بی‌تاثیر نیست .

وی با بیان اینکه بایستی برای اقتصاد بیمار نسخه پیچید، گفت: گرانی یک بیماری است و باید برای آن نسخه پیچید لذا اگر گرانی و بیکاری صحبت می‌کنیم از نوع توصیه‌های دلسوزانه نیست بلکه از نوع نسخه پیچیدن برای مشکلات است.

رضای همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا به نفع هاشمی رفسنجانی کنار می‌روید، گفت: من به نفع هیچ کس کنار نمی‌کشم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا از حضور هاشمی در انتخابات اطلاع دارید یا خیر، تصریح کرد: خبرهای آقای هاشمی را از خودش و یا دفترش بپرسید؛ بنده دو سه هفته‌ای است وی را ندیده‌ام و نمی‌دانم چه کار می‌خواهد بکند.

رضایی همچنین  در بدو ورود به ستاد انتخابات کشور درباره التزام به قانون اظهار داشت: سابقه‌ام نشان می‌دهد که به قانون پایبندم.

وی اضافه کرد: برای این به صحنه آمدم که قانونگرایی در کشور رواج یابد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص انتخابات نیز گفت: به فرموده مقام معظم رهبری انتخابات به صورت پرشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها