امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64692
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
مریم محلوجی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: این روزها ریمیت آلرژی در افرادی که نسبت به گرده درختانی چون چنار، سرو، بید و ...

مریم محلوجی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: این روزها ریمیت آلرژی در افرادی که نسبت به گرده درختانی چون چنار، سرو، بید و کاج حساسیت دارند شروع به علامت‌دار شدن می‌کند.

وی گفت: گردافشانی درختان معمولاً از نیمه‌های اسفند شروع می‌شود اما امسال این گردافشانی اواخر بهمن شروع شده است و به ایجاد مشکل در بیماران منجر شده است.

محلوجی‌راد تصریح کرد: افرادی که فقط به گرده درختان حساسیت دارند معمولاً علائمشان تا نیمه‌های اردیبهشت طول می‌کشد و سپس متوقف می‌شود؛ سال بعد نیز دوباره در همین ایام شروع می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش فارس در مورد علائم بیماری ریمیت آلرژیک اظهار داشت: علائمی شامل عطسه آبریزش از بینی، خارش گلو، بینی و چشم‌ها، گاهی اشک‌ریزی و علامت بسیار مزاحم و ناراحت‌کننده گرفتگی بینی نیز در این بیماری مشاهده می‌شود که معمولاً به اختلال خواب در بیماران منجر می‌شود.

محلوجی‌راد به بیماران توصیه کرد به هیچ وجه از آمپول‌های کورتونی که موجب عوارض عدیده می‌‌شوند استفاده نکنند و با مراجعه با پزشک متخصص، درمان صحیح را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مصرف خودسرانه دارو می‌تواند کیفیت زندگی افراد را مختل کند،موجب خواب‌آلودگی بیمار شود و کاهش بازدهی در کار را به دنبال داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها