امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64694
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران در ادامه تهرانگردی خود (بیست و یکمین مرحله از تهرانگردی) این بار از منطقه 12 و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران در ادامه تهرانگردی خود (بیست و یکمین مرحله از تهرانگردی) این بار از منطقه 12 و اماکن فرهنگی، تاریخی بازدید کرد.

علی محمدنژاد شهردار منطقه 12، خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران و جمعی از شورایاری‌های محله، مسجدجامعی را همراهی کردند.

وی پس از بازدید از مدرسه دارالفنون و این بنای تاریخی به خیابان لاله‌زار قدیم رفت و بازدیدی را از مراکز فرهنگی و نمایشی این خیابان داشت.

مسجدجامعی در حاشیه بازدید از گراندهتل اظهار داشت: این مجموعه در سال 1302 ساخته شد ضمن اینکه در ادامه و در سال 1320 بخشی از گراندهتل تحت عنوان تئاترنصر بنا شد.

وی تصریح کرد: در سالن تئاتر نصر نخستین تئاترهای سیاسی ایران اجرا ‌شد و این فضا به لحاظ معماری و فرهنگی ارزش زیادی داشته و دارد.

مسجدجامعی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های سالن تئاتر نصر و همچنین سالن‌های مدرن و مجهز، قرار شد این مجموعه به عنوان موزه تئاتر محسوب شود که البته پس از مدتی این موضوع به فراموشی سپرده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امیدواریم شرایطی برای این بنای فرهنگی فراهم شود و مجموعه تئاتر نصر و تئاتر پارس به عنوان خانه تئاتر شکل بگیرد.

وی در حاشیه بازدید از تئاتر نصر و شرایط به وجود آمده برای این مجموعه گفت:‌ مالکیت این مجموعه در اختیار کمیته امداد است که امیدواریم تمهیداتی فراهم شود تا با همکاری ارگان‌های مسئول شرایط خوبی برای حفظ و مرمت این مجموعه تاریخی ایجاد شود.

به گزارش فارس، مسجدجامعی در ادامه از برخی از سینماهای قدیم در خیابان لاله‌زار از جمله؛ سینماهای سارا، تابان، خورشید و همچنین کوچه باربد که 16 سینما در داخل آن بوده است، بازدید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار