امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64701
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره خروج کارخانه‌ها و صنایع آلاینده از تهران اظهار داشت: کارخانه‌های آلاینده باید استانداردهایی را ...

سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره خروج کارخانه‌ها و صنایع آلاینده از تهران اظهار داشت: کارخانه‌های آلاینده باید استانداردهایی را رعایت کنند و چنانچه با ضوابط استقرار زیست محیطی هماهنگی نداشته باشند باید برای مکانیابی جدید فکر کنند.

معاون سازمان محیط زیست افزود: آلودگی هوا در کشور و شهرها از منابع مختلف اعم از صنعتی، خانگی، تجاری، منابع متحرک و حتی منابع طبیعی ناشی می‌شود که هر کدام در تشدید آلایندگی‌ها سهمی دارند.

وی با بیان اینکه از گذشته برای هر بخش سهمی در آلودگی هوا مطرح شده بود، افزود: این آمار قابل استناد نیستند و متأسفانه طی چند سال گذشته به این موضوع توجه نشده است.

متصدی اضافه کرد: مقرر شده در برنامه‌ای طی سال‌ آینده سهم منابع آلاینده در آلودگی هوای شهرها تعیین شود. بر همین اساس استراتژی‌های سازمان محیط زیست به این سمت می‌رود که اولویت‌بندی برای برخورد با منابع آلاینده صورت گیرد.

معاون سازمان محیط زیست با تأکید براینکه با تمام منابع آلاینده اعم از صنعت، خودرو و منابع خانگی برخورد می‌شود، گفت: از نظر ما یک صدم درصد هم در ایجاد آلودگی مهم است و با تمام منبع آلاینده برخورد صورت می‌گیرد.

متصدی افزود: با توجه به اینکه گفته می‌شود 70 درصد آلایندگی‌ها در تهران ناشی از منابع متحرک است، این امر به این معنی نیست که سازمان محیط زیست با سایر منابع آلاینده دیگر کاری ندارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار