امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64716
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی فراهانی معاون سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در ادامه مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی فراهانی معاون سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در ادامه مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با گرانفروشی گفت: مستحضرید زمانی که بازرسی اتاق اصناف پرونده‌ای را تشکیل می‌دهند تا خروجی آن پرونده در اجرای احکام تشکیل شود، فاصله داریم.

وی افزود: امروز مردم درخواست دارند که این بازدارندگی باشد. آقای حاجی‌بابا می‌گوید مردم نخرند ولی ما می‌گوییم مردم بهترین‌ها را بخرند و کارشناسان اعتقاد دارند سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

مرتضی الله‌داد،اقتصاد دان گفت: درخواستی که من دارم این است که عزیزان توضیح دهند که سازمان حمایت با میزان بازدارندگی و جریمه چقدر جوابگو است.

حاجی‌بابا گفت: معمولاً در دنیا سعی می‌کنند خلاف قانون عمل کردن رویه نشود و اگر کاری می‌کردیم تجاوز به قانون رویه نمی‌شد خیلی خوب بود.

وی افزود: مسائل اقتصادی با فرهنگ‌سازی حل می‌شود و اگر انجمنی داشته باشیم که به مردم اطمینان دهد و بگوییم این کالا را که کارخانه تولید می‌کند کیفیت آن پایین است خیلی خوب است.

نوده فراهانی گفت: در کشورهای خارجی اینکه یک کالا را در صورت پسند نکردن آن را پس می‌گیرند به یک فرهنگ تبدیل شده است و ما از دو سال پیش کار نحوه برخورد با مشتریان را شروع کرده‌ایم. درخواست ما از مردم این است که هر کالایی را می خرند فاکتور آن را نیز دریافت کنند.

الله‌داد افزود: فروشگاه شهروند که نمونه‌ آن برای خود من اتفاق افتاده است اگر بخواهیم واقعی نگاه کنیم هر یک از سازمان‌هایی که جریمه می‌کنند هزینه آن به خود ما برمی‌گردد.

وی گفت: سال‌های 60 و اوایل انقلاب فروشگاه به نام مخمل ابریشم پتویی به قیمت 310 تومان می‌فروخت و مردم که کاری نداشتند در صف می‌ایستادند و به این قیمت خریداری می‌کردند و به قیمت بالاتر می‌فروختند ولی همین صف‌های در سال 70 از بین رفت.

الله‌داد به نمونه دیگری اشاره کرد و افزود: پیت نفتی که در فروشگاه شهروند خریداری کردیم سوراخ بود و نیم ساعت طول کشید تا آن را پس دادم و مجموعه این کارها نشان می‌دهد این کنترل‌ها در افزایش قیمت مؤثر نبوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها