امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64717
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جمشیدی معاون سازمان تعزیرات حکومتی در مناظره این هفته با موضوع تعزیرات ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جمشیدی معاون سازمان تعزیرات حکومتی در مناظره این هفته با موضوع تعزیرات حکومتی و مبارزه با گرانفروشی در دور دوم مناظره گفت: نقدینگی به هر جا هجوم ببرد آن را بالا می‌برد و اگر به مسکن هجوم ببرد قیمت آن بالا می‌رود.

وی افزود: ما به یک سابقه تاریخی برمی‌گردیم زمانی تعزیرات را حذف کردیم قانون مبارزه با گرانفروشی در سال 1318 تصویب شد در 1320 قانونگذار مبارزه با احتکار را در دستور کار قرار داد و در 1351 مبارزه با گرانفروشی را تصویب کردیم، در 1367 دادگاه‌های محاکم عمومی را برای مبارزه با گرانفروشی گذاشتند و دیدند در دادگاه‌ها با توجه به حجم زیاد پرونده‌ها در نهایت در سال 1373 ساختار منسجمی را تشکیل دادند.

وی ادامه داد: ما بحثی در مدیریت داریم به نام وحدت فرماندهی، در بحث گرانفروشی باید وحدت فرماندهی یعنی سیاستگذاری که فرماندهی کند وجود داشته باشد این موضوع مانند تربیت فرزند است که در خانه تربیت می‌شود و وقتی به مدرسه می‌رود با همسالان روبه‌رو شده و چیزهای دیگری می‌آموزد.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی، سازماندهی، کنترل و نظارت در همه کارها باید وجود داشته باشد.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: سال 82 گفتند عرضه و تقاضا بازار را کنترل کند، وزیر وقت بازرگانی مکاتبه‌ای انجام داد که طبق قانون نمی‌توانم کاری کنم چون وظیفه را از من گرفته‌اند.

وی افزود: اگر مجازات با تخلف متناسب باشد مؤثر است مگر می‌شود بگوییم در قوه قتل زیاد است پس در قوه قضاییه را ببندیم یا معتادان زیاد شده است،‌مبارزه تعطیل شود.
 
وی گفت: بعد از آن موضوع به سال 1388 و تصویب قانون واگذاری وظایف به تعزیرات توسط مجلس رسید، آقای نوده فراهانی و همکارانش گفتند مبارزه باید به محیط پیرامونی تطبیق پیدا کند آمدند و با همکاری سازمان تعزیرات، قانون نظام صنفی را وضع کردند.

محسن حاجی‌بابا، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران در پاسخ به اظهارات علی جمشیدی گفت: ما بحث دیگری تحت عنوان نتیجه و عملکرد را داریم قیاس مع‌الفارق بین معتاد و جانی با مسائل اقتصادی وجود دارد.

جمشیدی در پاسخ به اظهارات حاجی‌بابا گفت: 99 درصد اصناف سالمند و کمتر از یک درصد متخلف هستند که فضای کسب و کار را ناسالم می‌کنند.

مجتبی فراهانی معاون سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیز اظهار داشت: از حدود 100 پرونده که به تعزیرات فرستاده شده 6 درصد پرونده‌ها مربوط به تخلفات گرانفروشی بوده است و این بدان معناست که ما کم‌کاری کرده‌ایم.

الله‌داد و حاجی‌بابا نیز گفتند: باید بحث گرانفروشی و گرانی را از هم منفک کند.

حاجی‌بابا در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی بر حمایت سازمان تعزیرات از یک واحد تولیدی در قبال سایر واحدها گفت: نفس کار غلط است اقتصاد ما تورم‌زا است ما تورم 35 درصدی و 40 درصدی امسال را گذرانده‌ایم و مسئولان امیدوارند سال آینده تورم را به 25 درصد برسانند.

وی افزود: تورم هیچ وقت برنمی‌گردد و می‌ماند و باید از تورم بعدی جلوگیری کنیم اگر جنس 100 تومانی، هزار تومان عرضه شود به 800 تومان برنمی‌گردد و باید تلاش کنیم به 1200 تومان نرسد.

وی ادامه داد: حجم نقدینگی ما نسبت به سال 84، حدود 9 برابر شده است به نظر می‌رسد دولت فعلی چاره‌ای جز چاپ پول نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما تورم  و گران شدن کالاها را در پیش خواهیم داشت. تنها راهی که برای ارتقای حجم تولید و عرضه و نابودی بیکاری وجود دارد عرضه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها