امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64720
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در ادامه مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با گرانفروشی،سخنان مسئولان ارشد کشور در این مورد پخش شد.   محمدباقر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در ادامه مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با گرانفروشی،سخنان مسئولان ارشد کشور در این مورد پخش شد.
 
محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت در بخش بیان دیدگاه‌ها در مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با گرانفروشی گفت: به کنترل قیمت‌ها هم اعتقاد دارم هم ندارم توضیحش این است که قیمت باید با ساز و کار اقتصادی مشخص شود اما معنایش این نیست که تولیدکننده در بازار نامتعادل فعلی هر اندازه که دوست دارد قیمت‌ها را افزایش دهد.

محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهوری نیز اظهار داشت: دقت و حساسیت در قیمت‌گذاری و انجام نظارت و کنترل مناسب در قیمت‌ها به عنوان یکی از اهرم‌های اساسی در برخورد با گرانفروشی از اهمیت فو‌ق‌العاده‌ای برخوردار است.( اردیبهشت 1384)

حسین عبده‌تبریزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سطح جهانی هرگز روش‌های کنترل قیمت مبتنی بر نظارت اداری پاسخ نداده است نظام کنترل قیمت باید رها شود.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق نیز در جلسه تنظیم بازار 13 اسفند 1391 گفت: کنترل و نظارت بر قیمت‌ها و نحوه توزیع کالاهای مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال ضرورت دارد.

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تنظیم بازار شب عید با رویکرد حمایت از تولید داخلی انجام می‌شود برای تنظیم بازار شب عید همه ذخیره‌سازی مرکبات از محل تولید است و به هیچ عنوان برای تأمین شب عید واردات نداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری گفت: سازمان تعزیرات حکومتی باید بر روی گرانفروشی تمرکز کند زیرا گرانفروشی تأثیر و آزردگی روانی ایجاد می‌کند.

علی مژدهی‌پور، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: مقابله با گرانفروشی مؤثر است زیرا شرط لازم مقابله است اما این موضوع شرط کافی محسوب نمی‌شود چرا که عرضه و تقاضا وضعیت بازار را تنظیم و مشخص می‌کند.

موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان گفت: بازار بر مدار اراده و خواست مردم چرخیده و در حقیقت این مردم هستند که بازار را تنظیم می‌کنند نه دولت. این دولت است که باید خود را با بازار تنظیم کند نه آنچه بخواهد به تنظیم بازار بپردازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار