امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64721
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حاجی‌بابا، نماینده اتاق بازرگانی در ادامه مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حاجی‌بابا، نماینده اتاق بازرگانی در ادامه مناظره تعزیرات حکومتی و مبارزه با گرانفروشی اظهار داشت: ما خودمان به عنوان مصرف‌کننده زمانی که یک کالای خوبی را خریدار می‌کنیم آن را به دیگران هم معرفی می‌کنیم در بحث مبارزه با گرانفروشی و فروش کالاهای نامرغوب هم باید اطلاع‌رسانی شود.

وی افزود: چرا در رادیو تلویزیون اعلام نمی‌کنیم که فلان کالا نامرغوب است یا فلان شرکت یا واحد تولیدی گرانفروشی کرده است. وقتی اطلاع‌رسانی نشود ما دائم شاهد تخلف هستیم.

همچنین نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف اظهار داشت: در بحث گرانفروشی باید مردم فاکتور تهیه کنند البته برای واحدهایی مثل نانوایی قیمت در سراسر کشور مشخص است اما وقتی فردی به یک فروشگاه مراجعه می‌کند لازم است تا فاکتور بگیرد و طبق قانون نظام صنفی فروشنده هم موظف به ارائه فاکتور است تا اگر کالای نامرغوب و گران بود بتوان به آن رسیدگی کرد.

در ادامه جمشیدی، معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ما تاکنون برای 60 هزار پرونده در 3 سال اخیر حکم برائت صادر کرده‌ایم. تمام قضات ما سابقه کار بالای 18 سال دارند و قطعاً اگر گزارش تخلفی داده شود با فرد متخلف برخورد می‌شود.

مجتبی فراهانی، معاون سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: قیمت‌گذاری کار ما نیست بلکه کار ما بررسی قیمت پایه است و حتی برای تولیدات خارجی هم پرونده داریم.

وی افزود: تاکنون اتفاقی نیفتاده که کسی در بحث قیمت‌گذاری تخلف کرده باشد و ما با او برخوردی نکرده باشیم حتی اگر مربوط به کالاهای خارجی بوده باشد ما بدون استثنا برخورد می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار