امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64726
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
خدیجه نیزاری، مسئول ستاد بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص بانوان خیّر ...

خدیجه نیزاری، مسئول ستاد بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص بانوان خیّر مدرسه‌ساز اظهار داشت: 4078 بانوی خیّر مدرسه‌ساز در کشور فعالیت می‌کنند که البته این آمار مربوط به اردیبهشت سال جاری است که در حال حاضر این آمار 100 درصد بالاتر است و این خیّرین حداقل یک و حداکثر 30 مدرسه ساختند.

وی ادامه داد: حدود 25 درصد مدارس خیّر ساز توسط بانوان ساخته شده است و 17 درصد از خیرین بانوان هستند و تأثیری که بانوان روی همسران خود دارند و آنها را تشویق می‌کنند، بسیار تأثیرگذار است.

نیزاری افزود: بیشترین خیّرین در تهران هستند؛ یعنی بانوان خیّر در تهران مناطق محروم کشور را تقبل می‌کنند؛ به عنوان مثال در تهران خانم سعیده تهرانی 19 پروژه در مناطق محروم ساخته است و حدود 50 سال سن دارد.

وی به نمونه‌های دیگر اشاره کرد و گفت: خانمی داشتیم که باردار بود و به نیت فرزندش مدرسه ساخت.

مسئول ستاد بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه مادران شهدا در این خصوص مشارکت فراوانی دارند، افزود: در استان هرمزگان زمانی که امریکا هواپیمای مسافربری کشورمان را مورد هدف قرار داد، مادری با دیه فرزند شهیدش با ذوق و شوق فراوان مدرسه ساخت.

وی نمونه دیگری را برشمرد و ادامه داد: مادر شهیدی اندوخته چندین ساله فرزندش را جمع کرده بود و به همراه ارثی که اگر زنده بود، نصیبش می شد، مدرسه ساخت.

*جشنواره شانزدهم خیّرین  مدرسه ساز 18 اردیبهشت برگزار می شود

مسئول ستاد بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور در خصوص اقدامات انجام شده برای افزایش مشارکت بانوان در مدرسه‌سازی افزود: بنده 15 سال است که به طور افتخاری این مسئولیت را بر عهده دارم و دو پروژه نیز در استان چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی ساختم.

وی ادامه داد: در 31 استان مسئول ستاد بانوان خیّر مدرسه‌ساز داریم و جشنواره شانزدهم خیّرین مدرسه‌ساز استانی آقایان و بانوان از 18 اردیبهشت به مدت یک‌ماه به صورت مشترک برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار