امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6473
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۸
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در وزارت کشور محسن رضایی برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در وزارت کشور محسن رضایی برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

 

در این بیانیه آمده است: اینکه ایران عزیز در نتیجه یک رویارویی نابرابر در مقابل شدیدترین تحریم‌های اقتصادی غرب و برخی سوء تدبیرها و ناکارآمدی‌های مدیریتی در داخل، دست و پنجه نرم می‌کند، برای عبور از این شرایط، نیازمند خلق حماسه‌هایی بزرگ هستیم که از دل یک آسیب‌شناسی صادقانه، درک درست و واقع‌بینانه از شرایط کنونی کشور و حرکت جمعی برآمده از خیزشی همدلانه برای پیشرفت آینده ایران بزرگ اسلامی و ملت سرافرازمان بیرون آید.

 

این بیانیه می‌افزاید: در جمهوری اسلامی، اقدامات عظیم و البته اشتباهات بزرگ صورت گرفته است؛ دست‌یابی به استقلال و آزادی، کسب قابلیت بازدارندگی و بسط نفوذ ایران در منطقه، بخشی از موفقیت‌ها و کم‌توجهی به جان و مال و آبروی مردم، توجه بیش از حد به سیاست و امنیت و آماده نساختن نسل‌های جوان برای مدیریت کشور و اداره جامعه از جمله اموری است که مورد غفلت واقع شده است. زمان آن فرا رسیده است که اشتباهات را سریعا جبران و موفقیت‌ها را به حوزه‌های نوین گسترش و تداوم بخشیم. درک درست شرایط امروز ایران خصوصا از سوی دولت‌مردان، نخبگان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران، امری اجتناب‌ناپذیر و عدم شناخت دقیق وضعیت کنونی، موجب تحمیل هزینه‌های جبران‌ناپذیر دیگر و هدر دادن فرصت‌های بزرگ فراروی ملت عزیز ایران است.

 

«وضعیت و شرایط ایران امروز دست خوش تغییرات بزرگی شده است. منطقه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم از ابعاد مختلف متحول شده است. رویارویی ما با غرب پس از سال‌ها فراز و نشیب به شرایطی تعیین‌کننده رسیده است. مطالبات و علائق جامعه و جوانان ما تغییر کرده است. این تغییرات فرصت‌های عظیم و در عین حال تهدیداتی بزرگ پیش روی ما قرار داده است. امروز نه روز ساده‌اندیشی و نه روز ماجراجویی و شعار دادن و دشمن را دست کم گرفتن، بلکه روز خردورزی، تدبیر و عقلانیت در اداره امور است.»

 

این بیانیه تصریح می‌کند: در شرایط کنونی سپردن مدیریت اجرایی کشور به دست نامحرمان طلبکار و نااهلان پرمدعا، کشور را به سوی پرتگاه کشانده و فشارهای شدیدتری را بر مردم صبور ایران تحمیل خواهد کرد. اکتفا کردن به دستاوردهای حداقلی و نادیده گرفتن ظرفیت بزرگ ملت ایران و جوانان دیگر جوابگوی آینده ما نیست.

 

«اینجانب به عنوان فرزند انقلاب از نخبگان، علما، اندیشمندان، و بزرگان ایران اسلامی می‌خواهم که به داد ملت ایران و نظام اسلامی برسید و اجازه ندهید افکار کوچک و مقاصد بچه‌گانه و کینه‌توزی‌های جناحی بی‌حاصل، پیش از این به جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران آسیب وارد کند.»

 

این بیانیه تصریح می‌کند: ملت عزیز ایران، در شرایط حاضر همان‌گونه که یاس و ناامیدی بیانگر انحرافی بزرگ است، توجیه وضع موجود نیز بزرگترین آسیب و مانع بروز توانمندی‌های ملی ماست. تدبیر، اقتدار، شجاعت، صداقت و توان اجرایی و عملیاتی بالا در اداره امور کشور، نیاز ضروری امروز ایران بزرگ است. دست یافتن به چنین قابلیتی، مستلزم تحول در شیوه اداره حکومت و جامعه بوده که آنهم بدون نوسازی در جمهوری اسلامی و در نتیجه یک جنبش اجتماعی توحیدی در مردم، امکان‌پذیر نیست. اگر چنین خیزش و جنبش مهمی را با هم شکل دهیم، شاهد ظرفیت‌سازی انسانی، مدیریتی و اداری جدیدی در جامعه و اداره کشور خواهیم بود.

 

در این بیانیه آمده است: ما معتقدیم با بازگرداندن مردم به صحنه مدیریت و اداره امور کشور، سال‌های آینده سال‌های پیروزی ملت ایران است و هیچ چیزی جای آن را نمی‌گیرد. سال‌های پیروزی صداقت و عشق بر قدرت‌طلبی، عوام‌فریبی و ثروت‌اندوزی است. سال‌های کارآمدی مجدد نظام اسلامی در زندگی، اقتصاد و اخلاق است. از نظر اینجانب برخی از سازوکارهای تحقق قابلیت‌ها و ظرفیت‌های جدید در جامعه و حکومت بدین قرار است:

 

1- جمهوری اسلامی در بعد سیاسی از جمله سیاست، امنیت و دفاع قدرت اول منطقه و جزء ده قدرت برتر جهان است. ولی همواره از دو مسئله مهم رنج می‌برد که آسیب آن متوجه مردم و نظام است؛ اولا، از بعد زندگی، اقتصاد و اخلاق پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشته‌ایم. این معضل سبب عدم توازن و موجب نارضایتی در جامعه شده است. ثانیا؛ نظام مدیریتی و اجرایی جمهوری اسلامی پا به پای افزایش قدرت خود از عقلانیت، مدیریت مطلوب و خرد جمعی برخوردار نبوده است.

 

این بیانیه ادامه می‌دهد: دولت آینده به لحاظ تجربه، توانمندی، اقتدار و کارآمدی، ظرفیت اداره ایران بزرگ را داشته باشد. درایت، عقلانیت جمعی، داشتن برنامه راهبردی و برخورداری از قدرت پیش بینی حوادث مهم و حیاتی، از ویژ‌گی‌های مدیریت آینده و نوین کشور است. برای تحقق این اصل مهم، ما با کمک شما مردم، یک دولت فراگیر را تشکیل خواهیم داد که در آن، یکپارچگی همراه با حفظ علایق و سلایق مختلف رعایت خواهد شد. ساختار اداری کشور را متناسب با مسئولیت‌ها و استفاده از همه توانایی‌های شما مردم عزیز در نقاط مختلف کشور، اصلاح خواهیم کرد. هر کسی را در جای خود و متناسب با توان، تخصص و تجربه‌اش بکار می‌گیریم. به رشوه‌خواری، ساد اداری، پارتی‌ بازی و تبعیض پایان می‌بخشیم. به منازعات بی‌حاصل سیاسی خاتمه داده و هماهنگی لازم را در مدیریت کشور بوجود می‌آوریم. خوبی‌ها و نقاط قوت دولت‌های قبلی را ادامه و اقدامات اشتباه آنها را بدون از دست دادن فرصت کنار می‌گذاریم. بسیاری از تجارب و نیروهای کارآمد آنها را سرمایه ملی می‌دانیم و از توان و مشورت آنها در راستای تحرک بخشیدن به پیشرفت کشور بهره خواهیم برد.

 

این بیانیه تاکید می‌کند:  تولید ثروت و فرهنگ که پشتوانه واقعی سیاست و اقتدار کشور و زندگی مردم است، با حرکتی کند و لاک‌پشتی روبروست و به هیچ‌وجه جوابگوی شرایط امروز و آینده ما نیست. ما نیازمند یک اقدام جهشی و انقلابی در اقتصاد کشور هستیم. به تعبیر دیگر اگر جمهوری اسلامی نتواند در مسابقه تولید ثروت و فرهنگ از کشورهای دیگر خصوصا رقبای منطقه‌ای پیشی بگیرد، در حوزه‌های دیگر نیز شکست خواهد خورد. اگر سهم مناسبی از بازارهای داخلی،‌بین‌المللی و تجارت منطقه‌ای را در اختیار نداشته باشد، قدرت سیاسی و نظامی خود را هم از دست می‌دهد. به منظور دستیابی به جایگاه مطلوب، با کمک نسل جوان و تجربه نسل‌های گذشته، به نوسازی اقتصاد ملی خواهیم پرداخت. آنرا به تعمیرگاه عقلانیت، تخصص و تجربه جهانی برده و به دست توانمند علم و اندیشه می‌سپاریم و نوسازی شده و کارآمد به ملت ایران تقدیم می‌کنیم.

 

در این بیانیه تصریح شده است: امروز در نتیجه تشدید تحریم‌ها و البته بیش از آن سوء مدیریت و ناکارآمدی در عرصه مدیریت اجرایی و اقتصادی، شاهد کاهش چشمگیر ارزش پول ملی هستیم. ارزش دارایی‌های مردم طی کمتر از یک سال به یک سوم تقلیل یافته است.

 

«ارزش یک هزار تومان مردم به سیصد تومان رسیده است. اینجانب با کم تعدادی از متخصصین با تجربه در حوزه اقتصاد، با طراحی یک برنامه عملیاتی، در مدت زمان کوتاهی ضمن توقف سقوط ارزش پول ملی که آن را در حد دفاع از مرزهای کشور مهم می‌دانیم، در آینده نزدیک پول ملی مردم ایران را به یکی از معتبر‌ترین پول‌های منطقه و حتی دنیا مبدل خواهیم ساخت.»

 

در این بیانیه تاکید شده است: جامعه ما نیازمند یک جنبش اجتماعی توحیدی است که فرهنگ و اقتصاد را با کمک آن ساخته و زندگی آرمانی و مطلوبی برای مردم پدید آوریم. چنین جامعه‌ای دور از دسترس نیست. این جنبش بر دو پایه ارزش‌های الهی و مردم استوار است. ارزش‌های الهی فطرت توحیدی مردم را بیدار و زندگی آنها را متحول می‌‌سازد. فساد، ظلم، تفرقه، نزاع و بی‌تفاوتی را از جامعه دور می‌کند. تولید ثروت و فرهنگ بدون چنین نهضتی امکان‌پذیر نیست و بدون تولید ثروت و فرهنگ هم زندگی مناسبی برای مردم و اقتدار پایداری برای حکمرانی بوجود نمی‌آید. اما تولید ثروت و فرهنگ نیازمند استقرار نظم سیاسی پایدار و نظام اجتماعی کارآمد است. در کشور ما اولی به مقدار زیادی استقرار یافته اما دومی در ابتدای راه است.

 

این بیانیه ادامه می‌دهد: جنبش اجتماعی توحیدی می‌تواند آن نظم موردنظر و مطلوب را مستقر نماید و به تحول اساسی در نهادهای اجتماعی مانند خانواده، مالکیت، فرهنگ کسب و کار، نهاد دولت، آزادی و حقوق شهروندی، منجر شده و سبک زندگی و الگوی پیشرفت را تغییر دهد. متاسفانه خلا چنین تحولی در سالهای اخیر توسط سیاست پر شده است. بسیاری از امور غیرسیاسی به سیاست زدگی دچار شده‌اند. حتی دین و اخلاق نیز سیاست‌ زده شده است. از ورزش گرفته تا اقتصاد و فرهنگ و هنر و حتی علم، همگی دچار طاعون سیاست‌زدگی گشته است. در حقیقت خلاء دین در امور غیرسیاسی را سیاست پر کرده و به جای بعد سوم اسلام یعنی اسلام اجتماعی نشسته است. در سالهای آینده حداکثر تلاش خود را برای تحقق یک جامعه توحیدی که به کاستی‌های موجود پایان بخشد، به کار خواهیم بست. جامعه توحیدی جامعه امید،نشاط و سرزندگی است.

 

در این بیانیه آمده است: جنبش اجتماعی توحیدی ملت ایران، ضمن آنکه به یک انقلاب اقتصادی و تحول فرهنگی منجر می‌شود، به اصلاحات سیاسی نیز توجه ویژه دارد. اصلاحات سیاسی با هدف پاکسازی حوزه‌ها و امور غیرسیاسی از سیاست زدگی‌ها، تقویت نهاد آزادی و مردمسالاری، تقویت و تحکیم رفتار قانونی و قانون‌مداری و برخورد محکم و البته همگانی با قانون شکنی صورت می‌پذیرد.

 

«آزادیخواهی یک گرایش، تلاش و خواسته مطلوب و مورد احترام است اما نهاد آزادی یک مجموعه ارزش‌ها، هنجارها، قواعد و مقررات است که تا زمانی که پیاده نشود، آزادی شعاری بیش نخواهد بود. اینجانب ساز و کار تشکیل و تقویت چین نهادی را در دولت آینده پیش‌بینی می‌کنم.»

 

این بیانیه ادامه می‌دهد: کشور ما نیازمند یک تجدید‌نظر اساسی در شیوه مدیریت کشور است. تمرکز‌زدایی و واگذاری اختیارات کافی به استانها، شایسته‌سالاری واقعی و قرار دادن افراد در سر جای خود، برقراری نظم، حسابرسی و نظارت دقیق بر امور، تلاش برای ریشه کن ساختن فساد و رشوه‌خواری که به معضل بزرگی در سیستم اداری تبدیل شده است و رواج فرهنگ عذرخواهی و جبران خسارات ناشی از سوء مدیریت و ناکارآمدی، از مهم‌ترین برنامه‌های ما در دولت فراگیر آینده است. در کنار چنین تحولی، نیازمند داشتن یک برنامه جامع و عملیاتی با تاکید بر اقتصاد می ّاشیم. اقتصاد تک‌محصولی و دولتی ایران نه تنها کشور را آسیب‌پذیر نموده بلکه در بهترین شرایط، زندگی مناسبی را برای مردم به وجود نمی‌آورد. ما اقتصاد ایران را چند محصولی و مردمی خواهیم کرد. اقتصاد خانواده، شهر و روستا را مبنای تولید ملی قرار خواهیم داد. با کمک نسل جوان و تجربه نسل‌های گذشته به نوسازی اقتصاد ملی خواهیم پرداخت. اینجانب سالهاست با کمک متخصصین و افراد مجرب در عرصه اقتصاد، بر روی چگونگی نجات اقتصاد ملی تمرکز نموده و با آمادگی کامل و به دور از سعی و خطاهای گذشته، در طول یک برنامه زمانبندی مشخص، اقتصاد ایران را متحول خواهم ساخت.

 

در این بیانیه تصریح شده است: ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری و فساد، مهار تورم و گرانی‌ها، رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر، توجه جدی به فرهنگیان و دانشگاهیان به عنوان رکن اصلی تحول و توسعه در کشور، کارگران، کشاورزان و بازنشستگان، رونق دادن به محیط کسب و کار، تقویت کارآفرینی و حمایت جدی از تولید ملی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت آینده است. در برنامه‌های دولت آینده محیط کسب و کار متحول و کارآفرینی مورد توجه جدی است.

 

محسن رضایی در این بیانیه تاکید کرده است: سیاست خارجی و از آن مهمتر دیپلماسی و روابط خارجی ما نیازمند یک آسیب‌شناسی 30 ساله است که در آن، از افراط و تفریط جلوگیری و منافع ملی و ارزش‌های انقلاب به طور کامل دیده شود. ما در دولت آینده ضمن آنکه به سوی ایران بزرگ اسلامی در حوزه تمدنی ایران فرهنگی حرکت می‌کنیم، در منطقه با تمامی کشورها روابط دوستانه را گسترش داده و اتحادیه مناسبی با شورای امنیت مشترک منطقه‌ای و با حفظ احترام و منافع متقابل، تشکیل خواهیم داد. در عرصه روابط بین‌الملل نیز یک بازیگر موثر، فعال و نقش‌‌آفرین خواهیم بود. تعامل موثر و سازنده اساس کار ما در سیاست خارجی است.

 

این بیانیه می‌افزاید: با چنین رویکردی به سوی حل و فصل منطقی و معقول مشکلات موجود در روابط خارجی حرکت نموده و به برخی بی‌احترامی‌ها و اهانت‌ها به ایرانیان پایان می‌ّخشیم. موضوع پرونده هسته‌ای را مهمترین دستور کار دستگاه دیپلماسی می‌دانیم. با کمک و مشورت مجرب‌ترین و متخصص‌ترین دیپلمات‌ها و کارشناسان کشور، با تدوین یک استراتژی دقیق و در قالب مذاکره موثر با گروه 1+5 و با رعایت عزت، حکمت و مصلحت کشور، این پرونده را با اقتدار به نفع منافع ملت ایران مختومه خواهیم ساخت.

 

در این بیانیه آمده است: امید به آینده روشن با آماده ساختن نسل‌های سوم و چهارم انقلاب برای مدیریت کشور ممکن است. باید در دولت‌های گذشته به این مهم توجه جدی می‌شد که نشده است. در دولت آقای هاشمی باید نسل دوم، در دولت آقای خاتمی باید نسل سوم و در دولت آقای احمدی‌نژاد باید نسل چهارم برای مدیریت و ساختن آینده کشور آماده می‌شدند که چنین اتفاقی نیفتاده است. از این رو ده سال از تحقق چنین امر مهمی عقب بوده و در این راستا ده سال دیگر بیشتر فرصت نداریم. برنامه اینجانب در دولت فراگیر آینده، آماده‌سازی جوانان برای مدیریت کشور و ساختن آینده است که تحرک، نشاط و امیدواری جوانان در ترکیب با تجارب بزرگ نسل‌های قبلی، کلید دست‌یابی به این توفیق مهم است. ما معتقدیم جامعه امید جامعه‌ای است که در آن نسل جوانب ا روحیه، با نشاط و امیدوار به آینده بهتر زندگی می‌کند. با ملت و جوانان عزیز عهد می‌بندیم که چنین محیطی را از بعد شغل، سلامت، ورزش، تفریح، عبادت و معنویت برای جوانان ایران فراهم سازیم.

 

این بیانیه تصریح می کند: نظام جمهوری اسلامی نظم سیاسی جدیدی را به جای نظم استبدادی و شخصی شاهنشاهی پدید آورد. همه باید بتوانند از این نظم و مواهب آن استفاده کنند. نظام، ارکان و ارزش‌های آن از جمله ولایت فقیه، برخلاف تصور عده‌ای تنگ نظر، در انحصار گروه و سلیقه خاصی نیست. رهبری در جامعه ایران اسلامی، به همه ملت ایران تعلق دارد. نباید به بهانه‌هایی از دسترسی سلایق و گروه‌هایی از جامعه، به رهبری جلوگیری کرد.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها