امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64736
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین (سما)، هزاران تن از شهروندان غزه به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین (سما)، هزاران تن از شهروندان غزه به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در میدان الشیخ زاید در شمال نوار غزه تجمع کردند.

رهبرانی از احزاب ملی و اسلامی فلسطین و شخصیت های ملی و اصناف مختلف و نهادهای جامعه مدنی و در راس آن رهبرانی از جبهه دموکراسی در نوار غزه در این تجمع بزرگ حضور داشتند.

در این جشنواره تجمع کنندگان پرچم های فلسطین و پرچم های جبهه دموکراسی و همچنین تصاویری از شهدا و اسرا و رهبران ملی فلسطین را در دست داشتند.

ایمن ابوالحصین، عضو کمیته مرکزی جبهه دموکراسی برای آزادسازی فلسطین طی نطقی در این مراسم ضمن هشدار درباره طرح سازش جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت: این طرح کاملا در راستای منافع دشمن صهیونیستی است و ناقض قانون بین المللی و همه قطعنامه های بین المللی است و نمی تواند به راه حل سیاسی جامعی برای مناقشه فلسطین و اسرائیل منجر شود.

وی از همه احزاب، اتحادیه ها و نیروهای ملی و مدنی فلسطین خواست با هماهنگی یکدیگر از تشکیلات خودگردان بخواهند مذاکرات بیهوده جاری با اسرائیل را متوقف کرده و با تمدید مذاکرات تا سال 2015 مخالفت کند و از سوی دیگر به اسرائیل تاکید کند که قبل از مذاکره باید شرایط ضروری برای مذاکره شامل توقف شهرک سازی ها در اراضی فلسطین از جمله قدس را فراهم کند و دیگر اینکه همه پنج عضو دائم شورای امنیت و نه فقط آمریکا بر روند مذاکرات نظارت داشته باشند.

تاکید کرد: اجماع ملی فلسطین بر این است که اسرائیل باید شهرک سازی ها را متوقف، فلسطین را در محدوده اراضی قبل از اشغال سال 1967 به رسمیت بشناسد قدس شرقی را پایتخت فلسطین بداند و همه اسرای فلسطینی را آزاد کند و برای بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود اقدام کند و پس از آن مذاکره می تواند ممکن شود.

 ایمن ابوالحصین خواستار پایان یافتن اختلافات بیهوده بین جنبش های فتح و حماس و تاثیرات مخرب آن بر مبارزه ملی فلسطین علیه اشغالگران و مقابله با نقشه آمریکا و اسرائیل علیه فلسطین شد

وی افزود:طرح کمیته مرکزی جبهه دموکراسی در سال 2014 راه حل پایان دادن به اختلافات فتح و حماس است که در چارچوب این طرح دولت حماس در نوار غزه استعفا می دهد و در پی آن دولت تشکیلات خودگردان در رام الله استعفا می دهد و محمود عباس دولت توافق ملی به ریاست خود تشکیل می دهد و به حل مسائل مورد اختلاف و نظارت بر انتخاباتی می پردازد که تحت نظارت جامعه عربی و بین المللی و نهادهای جامعه مدنی برگزار شود.

این مسئول جبهه دموکراسی فلسطین بر حق ملت فلسطین در مقاومت برابر اشغالگری و شهرک سازی صهیونیست ها به همه اشکال آن و تشکیل جبهه مقاومت مردمی در همه مناطقی که در معرض شهرک سازی های اسرائیل قرار دارد تاکید کرد.

حماس: هزاران تن از مردم غزه امروز نماز جمعه را در مقابل گذرگاه رفح برپا می کنند

حماد الرقب سخنگوی حماس در جنوب نوار غزه در پنجمین روز از تحصن اهالی غزه در مقابل گذرگاه رفح که برای درخواست رفع محاصره غزه برگزار شده است گفت:طی روزهای آتی مردم غزه برای رفع محاصره غزه خروش خواهند داشت و  هزاران تن از مردم غزه امروز جمعه در برابر گذرگاه رفح نماز جمعه خود را برپا می دارند و از همه طرف های ذیربط و جامعه بین المللی که عامل محاصره غزه هستند می خواهند به رنج و سختی اهالی غزه پایان بدهند.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها