امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64745
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کشته شدن بیش از 200 تروریست در کمین‌ ارتش سوریه طی دور روز گذشته و تسلیم شدن بیش از 300 فرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کشته شدن بیش از 200 تروریست در کمین‌ ارتش سوریه طی دور روز گذشته و تسلیم شدن بیش از 300 فرد مسلح را می توان از مهمترین تحولات میدانی سوریه به حساب آورد.

طی 48 ساعت گذشته 200 تروریست در کمین ارتش سوریه در یکی از جاده های فرعی بین غوطه شرقی و منطقه القلمون کشته شدند.

در همین رابطه روز گذشته در پی کمین ارتش سوریه در منطقه العتبیه واقع در غوطه شرقی دمشق 170 تروریست در این منطقه کشته شدند.

همچنین در ریف دمشق بین یبرود و شهرک المشرفة 8 خودروی حامل سلاح و فشنگ به همراه سرنشین های این خودروها نابود شدند.

در ریف حلب داعش و الجبهة الاسلامیة مواضع همدیگر را با گلوله های خمپاره مورد هدف قرار دادند.

عناصر گروهک تروریستی النصره که در سه محور از جمله محور داریا تا نزدیکی بزرگراه دمشق به درعا پیش رفته بودند، با کمین های ارتش سوریه روبرو شدند و ده ها نفر از آنان در این عملیات به هلاکت رسیدند.

محور داریا در ریف دمشق که راه ارتباطی میان مناطق غوطه شرقی و غربی به شمار می رود، چند ماه پیش، از مواضع استراتژیک گروه های مسلحی بود که تلاش می کردند با استفاده از آن و از طریق غوطه شرقی به سمت جوبر و از آن جا به قلب دمشق پایتخت سوریه نفوذ کنند. با توجه به واقع بودن داریا در نزدیکی بزرگراه بین المللی دمشق – درعا، ارتش سوریه به خوبی از اهمیت ژئو استراتژیک این منطقه آگاه بود.

ارتش سوریه از طریق کمین هایی که در منطقه القدم کار گذاشته بود، توانست حمله بیش از 700 نفر از عناصر مسلح به منطقه پورسعید را خنثی کند و این در شرایطی بود که یگان های پشتیبانی، درحال مقابله با خودروها و تجمع عناصر مسلح در راه های فرعی و جاده های مسیرهای کشاورزی بودند

همچنین در این کمین تعداد از افراد مسلح دستگیر شدند که در بین آنها اتباع سعودی، قطری و چچنی دیده می‌شوند.

همچنین حدود 300 نفر از افراد مسلح از اهالی شهرک مضایا در ریف دمشق سلاح‌های خود را به ارتش سوریه تحویل دادند.

این افراد در چهار چوب طرح آشتی ملی سلاح های خود را به ارتش سوریه تحویل دادند و تسلیم شدن این افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که این منطقه به خاطر نزدیکی به مرزهای لبنان با سوریه از اهمیت راهبردی برخوردار است.

در عرصه دیپلماتیک  نیز، مارتین نسیرکی سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، 19 تا 25 اسفندماه(10تا 16مارس) به شورای امنیت خواهد رفت تا اعضای این شورا را در جریان گفت‌وگو های نظام سوریه با ائتلاف معارضان قرار دهد.

وی تصریح کرد که گروه مشترک سازمان ملل و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در حال بررسی یک جدول زمانی برای نابود سازی سلاح های شیمایی دمشق هستند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها