امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64746
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی (معا)، هزاران تن از نمازگزاران فلسطینی امروز جمعه را در برابر پست های ایست و بازرسی نظامیان اشغالگر و در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی (معا)، هزاران تن از نمازگزاران فلسطینی امروز جمعه را در برابر پست های ایست و بازرسی نظامیان اشغالگر و در ورودی های بخش قدیمی قدس اقامه کردند.

موسسه اوقاف و آثار باستانی الاقصی در بیانیه ای اعلام کرد: هزاران نمازگزار بخصوص جوانان نماز جمعه امروز را در برابر پست های نظامی که اشغالگران در ورودی های بخش قدیمی قدس ایجاد کرده بودند، اقامه کردند به گونه ای که هزاران نمازگزار در خیابان ها در برابر مسجد الاقصی بخصوص در نزدیکی باب العامود و المصراره در منطقه وادی الجوز و میدان راس العامود سجاده خود را پهن کرده بودند.

این بیانیه افزود: تنها چند هزار نفر در داخل مسجد الاقصی نماز جمعه را برپا کردند و صحن های مسجد الاقصی تقریبا خالی از نمازگزاران بود همه این اوضاع به خاطر اقدامات نظامیان اشغالگر بود که اجازه ورود مردان زیر پنجاه سال را به داخل مسجد الاقصی ندادند.

صدها تن از نیروهای اشغالگر در ورودی ها و درب های مسجد الاقصی و در کوچه های بخش قدیمی قدس مستقر هستند و ده ها پست ایست و بازرسی در اطراف مسجد الاقصی و بخش قدیمی قدس ایجاد شده است و یک بالگرد و یک بالن پلیس اسرائیل نیز بر فراز مسجد الاقصی و بیت المقدس پرواز می کنند.

منابع فلسطینی گزارش دادند رژیم صهیونیستی از بیم وقوع درگیری ها پس از نماز جمعه امروز در مسجد الاقصی از صبح امروز صدها تن از نیروهای پلیس و ارتش خود را با چند دستگاه اتوبوس به قدس شرقی فرستاد به گونه ای که قدس شرقی به پادگان نظامی اسرائیلی‌ها مبدل شده است.

این نیروهای پلیس که به طور کامل با کپسول های گاز اشک آور و بمب های صوتی و باتوم مجهز هستند راههای منتهی به شهرک های قدیمی و مسجدالاقصی را با موانع آهنین مسدود کردند و تنها به مردان بالای 50 سال و زنانی که مجوز ورود به مسجد الاقصی داشتند اجازه داده می‌شد تا به مسجد الاقصی وارد شوند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها