امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64748
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسرائیل که تنها رژیم دارنده سلاح‌های اتمی در خاورمیانه است  از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسرائیل که تنها رژیم دارنده سلاح‌های اتمی در خاورمیانه است  از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست تمامی اطلاعات مربوط به تحقیقات درباره آنچه ساخت بمب اتمی توسط ایران خواند را منتشر کند.

«یووال اشتاینیتز» وزیر امور راهبردی اسرائیل این درخواست را پس از آن مطرح کرد که خبرگزاری انگلیسی رویترز روز گذشته از قول منابعی مدعی شده بود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سال گذشته انتشار گزارشی درباره برنامه هسته‌ای ایران را به خاطر جلوگیری از تنش در روابط بین ایران با سایر کشورها را معلق کرده است.

این منابع به رویترز گفته بودند اطلاعاتی درباره محتوای این گزارش در دست نیست، اما یکی از آنها گفته بود این گزارش به نگرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران دامن می‌زد.

وزیر امور راهبردی اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «نقش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این است که تمامی اطلاعات مربوط به جنبه‌های نظامی برنامه هسته‌ای ایران را به جامعه جهانی افشا کند و آنها را به دلایل حساسیت دیپلماتیک متوقف نکند.»

وی افزود: «چون مسئله جنبه‌های نظامی احتمالی این برنامه برای توافق نهایی با ایران اهمیت زیادی دارد من از آژانس می‌خواهیم که این گزارش را در اولین فرصت تکمیل و منتشر کند.»

این اظهارات را وزیر رژیمی مطرح کرده که تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است. اسرائیل در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نماینده دارد اما بر خلاف ایران، پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی‌تی) را امضا نکرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها