امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64751
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهایش با مقامات هند، در دیدار با مان موهان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهایش با مقامات هند، در دیدار با مان موهان سینگ نخست‌وزیر این کشور آخرین تحولات دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سوابق تاریخی گسترده روابط و همکاری‌های فیمابین دو کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، بر اهمیت گسترش مناسبات فیمابین تاکید و علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همه جانبه روابط با هند و بر ضرورت استفاده از تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود برای توسعه همکاری‌ها تاکید کرد.

ضرورت تلاش دو کشور برای رفع هرگونه موانع مسیر روابط فیمابین از دیگر موضوعات مورد توجه ظریف در بخش روابط دوجانبه با هند بود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار، موضوعات مهم منطقه خصوصا ضرورت همکاری دو کشور برای جلوگیری از گسترش افراطی‌گری و خشونت را مورد تاکید قرار داد.

مان موهان سینگ نخست‌وزیر هند نیز در این دیدار با ابلاغ سلام به مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری اسلامی ایران از سفر به تهران در زمان برگزاری اجلاس سران عدم تعهد و فرصت دیدار با مقام معظم رهبری به نیکی یاد کرد و با توجه به روابط تاریخی فیمابین که پیشینه‌ای طولانی داشته و در ابعاد تاریخی و تمدنی دو کشور ریشه‌دار است، بر ضرورت گسترش جوانب مختلف همکاری‌های فیمابین تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها