امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6478
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در جمع خبرنگاران در نشست سیاسی انتخاباتی دفتر تحکیم در دانشگاه علامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه به نظرتان آیا شورای نگهبان شما را تایید صلاحیت می‌کند یا خیر گفت: من نمی‌دانم چرا شما این سوال‌ها را می‌پرسید اصلاً دلیلی ندارد که شورای نگهبان من را رد صلاحیت کند البته اگر این اتفاق هم بی‌افتد بنده تمکین می‌کنم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا شما پایبند به اجماع اصلاح‌طلبان هستید یا خیر گفت: بله ما پایبند به کلیه مجموعه اصلاح‌طلبان هستم.

کواکبیان در مورد اظهارات برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه بعد از اجماع اصلاح‌طلبان ثبت‌نام می‌کنیم گفت: بنا بر این بود اول ثبت‌نام کنیم بعد ببینیم نتیجه چه می‌شود.  

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با وجه تمایز دولت احتمالی‌‌اش با دولت اصلاحات گفت: در دولت من افراط کاری‌ها و بی‌توجهی به ارزش‌های دینی که در دوره اصلاحات صورت می‌گرفت اصلاح می‌شود زیرا در زمان اصلاحات نیز به شرایط آن دوره منتقد بودیم. هرچند تمام آن مسائل به دولت مرتبط نبود ولی دولت می‌توانست آن را کنترل کند.

 

وی افزود: همچنین خاتمی نباید در برخی موارد تصور می‌کرد که تقابل با ولایت فقیه اصل کار است زیرا هر سه قوه باید زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت کنند.

 

وی در رابطه با شعار خود در روز ثبت‌نام در انتخابات مبنی بر زنده باد اصلاحات گفت: منظور من از اصلاحات همان امر به معروف و نهی از منکر است.

 

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در خصوص فردی که گفت: اصلاحات مرده است و باید زنده شود عنوان کرد: اشتباه شما این است که اصلاحات را یک پروژه می‌دانید در صورتی که اصلاحات یک پروسه و یک روند است که هیچگاه نمی‌میرد.

 

کواکبیان در رابطه با مذاکره ایران و آمریکا گفت: این مذاکره دو رویکرد است. یکی اینکه هرگز نمی‌توانیم با آمریکا رابطه داشته باشیم و دیگر اینکه می‌توانیم در چارچوب خاص رابطه برقرار کنیم که من طرفدار رویکرد دوم هستم.

 

وی افزود: بسیاری از اصولگراها نیز بحث هولوکاست را رد کرده‌اند زیرا ما باید عزت کشور خودمان را حفظ کنیم و اینکه نامه‌هایی به اوباما ارسال کنیم که بی‌جواب بماند عزت کشور نیست.

 

وی افزود: عزت نظام در اقدامات زیگزاگی نیست بلکه ما نیاز به برنامه‌ریزی بلند‌مدت داریم.

 

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به فردی که حضور وی در انتخابات را از سر لجبازی می‌دانست گفت: با کسی لجبازی ندارم، در تیرماه سال گذشته طرحی را به مجمع روحانیون ارائه دادیم تا بر اجماع تاکید شود که توجهی نشد و این مسئله را در حزب مردم‌سالاری نیز مطرح کردیم که در 26 اسفند سال گذشته من را معرفی کردند ولی هنوز هم به دنبال اجماع هستم.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا با ثبت‌نام خاتمی در انتخابات به نفع وی کنار می‌رود یا خیر اظهار داشت: فردا آخرین مهلت ثبت نام است و خاتمی وارد عرصه انتخابات نمی‌شود ولی اگر خاتمی می‌آمد به نفع او کنار می‌رفتم.

 

کواکبیان در رابطه با حضور هاشمی در انتخابات گفت: با توجه به اینکه فردا آخرین مهلت ثبت‌نام است و هنوز هاشمی ثبت‌نام نکرده است اگر هاشمی وارد صحنه انتخابات شود باید جلسه‌ای تشکیل دهیم تا تکلیف خود را برای کنار رفتن یا نرفتن بدانیم.

 

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات گفت: البته من مدافع برنامه‌های خودم در دولت آینده هستم.

 

وی افزود: یکی از مشکلات ما با آمریکا مسئله فلسطین است زیرا آنها نمی‌توانند از اسرائیل دست بکشند و ما نیز نمی‌توانیم فلسطین را رها کنیم که بخشی از مسئله سوریه نیز همین است ولی ما معتقدیم که منافع ما باید در سوریه تامین شود و ما بر روی هیچ شخص خاصی در سوریه مانور نمی‌دهیم.

 

کواکبیان ادامه داد: ما به دنبال تغییر رفتار‌ها هستیم نه تغییر نظام و مبانی، با هم اختلاف‌نظر داریم ولی دلیلی ندارد از نظر کسی تابعیت کنیم، فصل‌الخطاب نظام سخنان مقام معظم رهبری است.

 

وی در رابطه با اعتقادات هاشمی نسبت به اصلاح‌طلبان گفت: هاشمی پیش از حوادث سال 88 در دو جناح تعادل داشت ولی پس از آن تقرب هاشمی به فتنه بیشتر شده است و بسیاری از افراد اصلاح‌طلب در صورت حضور هاشمی در انتخابات از او حمایت می‌کنند ولی بعید می‌دانم که هاشمی ثبت‌نام کند.

 

کواکبیان در رابطه با کابینه احتمالی خود گفت: به دنبال این هستم که چند نفر از اصولگرایان را هم وارد کابینه کنم برخلاف دولت احمدی‌نژاد که یک اصلاح‌طلب را هم برنتابید و برخی برخوردهای دولت احمدی‌نژاد در مورد اخراجی‌های دولت برخورد‌های اخلاقی بود.

 

وی ادامه داد: البته من اعتقاد دارم که دانش‌جعفری وزیر سابق دولت احمدی‌نژاد می‌تواند در کابینه احتمالی من حضور داشته باشد.

 

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال فردی مبنی بر اینکه چه تضمینی برای قول‌هایتان دارید گفت: تضمینی برای حرفهایم ندارم زیرا اگر به قرآن هم قسم بخورم ممکن است فراموش کنم ولی شما باید قول‌هایم را به من یادآوری کنید زیرا سیستم نظارت جمعی بهترین تضمین است.

 

وی در مورد واکنش خود نسبت به فتنه گفت: در زمان واکنش نمایندگان مجلس من در گوشه‌ای از مجلس نشستم و نه سخنرانی کردم نه اینکه مجلس را ترک کردم که این مسئله خود واکنشی نسبت به فتنه بود.

 

کواکبیان استقلال بانک مرکزی را از طرح‌های دولت آینده خود دانست و گفت: برای اصلاح نقدینگی باید بانک مرکزی به صورت مستقل عمل کند.

 

وی ادامه داد: همچنین در دولت آینده برای امر به معروف و نهی از منکر نیز لایحه‌ای مفصل تنظیم می‌کنم و همه رسانه‌ها نیز باید به سمت نقد صحیح بروند که اگر نتوانستم مشکلات امر به معروف و نهی از منکر را حل کنم حداقل جلوی پیشرفت مشکلات را بگیرم.

 

وی افزود: اگر دولت بتواند مدیریت قوی داشته باشد و نقدینگی را کنترل کند در دوره 4 ساله می توانیم تورم را به زیر 20 درصد کاهش دهیم.

 

کواکبیان پشتکار، ساده‌زیستی و سفرهای استانی را 3 امتیاز دولت احمدی‌نژاد برشمرد و گفت: احمدی‌نژاد را با این 3 امتیاز می‌شناختیم که هر سه در پایان دولت دهم خراب شد.

 

وی گفت: در دوره احمدی‌نژاد اشتباهات فراوان بود و جایگاه رئیس‌جمهور نیز تخریب شد که باید این جایگاه در دولت بعدی ترمیم شود.

 

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار