امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64802
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «راز جنایت جنگی» هفتم اسفند ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «راز جنایت جنگی» هفتم اسفند 92 بر اثر سانحه تصادف با اتوبوس مجروح و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مشهد بستری شد.

حامد قوام داماد سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «جنایات جنگی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون وضعیت کنونی این نویسنده اظهار داشت: شب گذشته آقای نیکخواه بهرامی از ناحیه سر تحت عمل قرار گرفت و در حال حاضر در کما است.

وی با اشاره به اینکه نیکخواه بهرامی عابر بوده که با اتوبوس تصادف کرده است پیرامون سطح هوشیاری توضیح داد: سطح هوشیاری حدود 7 بوده و در حال حاضر در بیمارستان کامیاب مشهد بستری است.

سردار محمد باقر نیکخواه بهرامی مسوول تبلیغات قرارگاه‌های جنوب و کربلا در سال‌های دفاع‌مقدس بود که آثار متعددی چون «گاهشمار حملات شیمیایی عراق در هشت سال دفاع‌مقدس» و «ماشین روحیه» را در کارنامه ادبی و پژوهشی خود ثبت کرده است.

این نویسنده پیش از این در گفت‌وگو با فارس پیرامون کتاب خود گفته بود: «جنایت جنگی» به بررسی حملات شیمیایی عراق در جنگ با ایران، جنگ شیمیایی- میکروبی و کاربرد ناجوانمردانه این سلاح‌ها می‌پردازد که تدوین آن حداقل 5 سال زمان برده است.

وی که فرماندهی قرارگاه پدافند شیمیایی معروف به «ش م ر» را در دوران دفاع مقدس برعهده داشته است، توضیح داده بود: اطلاعات موجود در این کتاب، براساس شواهد و اسنادی است که در طول جنگ به‌طور روزانه دیده یا نوشته‌ام، تنظیم شده است. البته گزارش‌ تیپ‌های پدافند شیمیایی که زیرمجموعه مدیریت جنگ نوین بودند و حتی آمار بهداری ارتش و مراکز دیگر نیز در تکمیل اطلاعات نقش مؤثری داشت که تماماً با قید منبع ذکر شده است.

سردار نیکخواه بهرامی، خود یکی از قربانیان سلاح‌های شیمیایی است که به عنوان مسئول تبلیغات قرارگاه‌های جنوب و کربلا و فرمانده پدافند شیمیایی در 8 سال دفاع مقدس، پس از جنگ به منظور افشای جنایات عراق، نگارش کتاب‌هایی در این خصوص را آغاز کرده است.

از جمله کتاب‌های این نویسنده، «ماشین روحیه» است که در سال 76 منتشر شد و در بردارنده خاطراتی است که نویسنده مسئولیت تبلیغات جنگ را به عهده داشته است. در این کتاب به نحوه فعالیت‌های فرهنگی و هنری رزمندگان اعم از رسانه‌ها، طراحان، کارگردانان و ... پرداخته شده است.

کتاب «گاه شمار حملات شیمیایی عراق در 8 سال دفاع مقدس» نیز اثر منتشر شده دیگری از نیکخواه بهرامی است که به صورت جداول آماری، میزان حملات شیمیایی را در دوران دفاع مقدس بررسی کرده است و در سال 89 به همراه لوح فشرده آن وارد بازار نشر شد.

گفتنی است، خانواده این نویسنده از دوستان، همکاران و همرزمان «سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی» درخواست کردند تا برای بهبودی وی دعا کنند.
انتهای پیام.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها