امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64810
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در آخرین دهه ماه صفر بود که «مرکز بین‌المللی فردایی بهتر» با همکاری «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» و سایر تشکل‌های ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در آخرین دهه ماه صفر بود که «مرکز بین‌المللی فردایی بهتر» با همکاری «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» و سایر تشکل‌های مردم‌نهاد که از سوی دانشجویان فعال در عرصه جهان اسلام فعالیت می‌کنند بر اساس مبانی انسانی و اعتقادی اسلامی تصمیم گرفت تا اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای امدادرسانی به آوارگان و جنگ‌زدگان در سرمای سوریه کند.

پس از آن «جنبش دانشجویان جهان اسلام»، «قرارگاه شهید باقری سازمان بسیج دانشجویی»، «جنبش عدالتخواه دانشجویی»، «بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر»، «هسته توانمندسازی حرکت‌های جهادی»، «گروه جهادی فردای سبز دانشگاه شریف» و ده‌ها هیئت و گروه مردم‌نهاد به این حرکت پیوستند و در شهرهای متعددی از جمله قم، شیراز، اهواز، ارومیه، کرمان، دزفول، خوی، رفسنجان، سیرجان، فسا، کاشان، اردکان، یزد و ... غرفه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در برپا شد.

موج کمک‌های مردمی به آوارگان سوری در آخرین دهه ماه صفر و در هیئات حسینی و همچنین در راهپیمایی 9 دی گسترده بود و بالاخره در هفته گذشته این کمک‌ها به آوارگان سوری در لبنان رسید.

شبکه‌های مختلف لبنانی و سوری از این کمک‌ها گزارش‌های متعددی تهیه کرده و با اشاره به رسیدن این کمک‌ها نوشتند: دانشجویان ایران با جمع‌آوری کمک‌ها به لبنان آمدند تا خنده و امید را بر صورت کودکان سوری بنهدند که از خستگی و انتظار طولانی سفید شده بود.

المنار در این باره نوشت: دانشجویان ایرانی به محض ورود به لبنان با گروهی از دانشجویان لبنانی که داوطلب کمک به آوارگان سوری بودند همراه شدند.

این پایگاه با اشاره به اسامی نمایندگان دانشجویان ایران که در رشته‌هایی چون «مهندسی فضایی»، مدیریت، حقوق و حقوق بشر می‌خوانند، افزود: اولین فعالیت این گروه در منطقه «صحرا الشوفیات» بود که در آنجا مواد غذایی، بهداشتی و اسباب‌بازی را در بین کودکان توزیع کردند.

المنار ادامه داد: فعالیت دوم در منطقه «حی فرحات» در منطقه «بئر حسن» و حضور سوم آنها در منطقه بقاع و دیدار از اردوگاه‌های آوارگان سوری بود.

به نوشته المنار، حضور در مدرسه‌ای در منطقه «البازوریه» بود که در آن مدرسه کودکان سوری نقاشی‌های خود از خانه و کاشانه‌شان در سوریه را با عنوان «بازگشت یاسمین» در یک نقاشی دیواری به تصویر درآوردند.
   
   
   
  انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها