امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64817
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره فیلم 100 ساعاتی پیش در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور مسولان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره فیلم 100 ساعاتی پیش در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور مسولان و سینماگران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم محمد مهدی طباطبایی نژاد در سخنانی کوتاه گفت:از همه فیلمسازانی که اثرشان در بخش رقابتی حضور پیدا نکرد،صمیمانه عذر خواهی می کنم و از همه کسانی که این جشنواره را راه اندازی کردند و به این جا رساندند، تشکر می کنم.
طباطبایی نژاد با اشاره به اکران فیلم های جشنواره 100 در دیگر استان ها گفت: این جشنواره همزمان در 9 استان برگزار شد و افتتاحیه آن هم در بوشهر با استقبالی خوب از سوی مخاطبان مواجه شد. من در بوشهر حضور داشتنم و شاهد حضور مخاطبان و استقبال آن ها در سالن های سینما بودم.
در ادامه این برنامه مجری مراسم با دعوت از رضا میر کریمی، سهیل جهان بیگلری و محمد حمزه زاده از آنها خواست تا جوایز بخش سینمای اخلاق را اهدا کنند. در این بخش   لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ 40 میلیون ریال به بهترین کارگردانی فیلمهای اولی سال 1392 با موضوع سینمای اخلاق به فیلم حق سکوت ساخته هادی نائیجی اهدا شد.  لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ 40 میلیون ریال اهدا شد  به بهترین فیلمنامه نویسی فیلم های اولی سال 1392 با موضوع سینمای اخلاق به اثر «فرشته ها باهم می آیند» ساخته حامد محمدی .
هم چنین لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال جایزه بهترین بازیگر فیلم های اولی با موضوع سینمای اخلاق تعلق گرفت  به بازیگر زن «اثر فرشته ها باهم  میآیند»  نازنین بیاتی. 
جایزه بهترین بازیگر فیلم های اولی با موضوع سینمای اخلاق هم تعلق گرفت به بازیگر مرد اثر «فرشته ها باهم می آیند» ، محمدجواد عزتی.  . 
بخش بعدی اهدای جوایز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود. در این بخش کلیه آثاری که در بخش های مستند، داستانی و پویانمایی و جایزه بزرگ جشنواره حائز در یافت جایزه شدند از جایزه حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید فیلم کوتاه بعدی هر کدام به مبلغ پنجاه میلیون ریال برخوردار شدند.
پخش فیلم های کوتاه 100 ثانیه ای و اجرای موسیقی توسط علی زند وکیلی از برنامه های مراسم اختتامیه جشنواره فیلم 100 بود.
در ادامه این برنامه دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی به پاس توجه به فرهنگ عمومی جامعه پس از داوری جداگانه آثار راه یافته به هر دو بخش مسابقه ملی و غیر رقابتی، لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی را بدون ذکر الویت به هرکدام از فیلم های زیر تقدیم کرد:
اثر برگزیده در بخش داستانی با نام درنگ به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان از تهران.
اثر برگزیده در بخش داستانی با نام کارنامه به کارگردانی سیدسعید راستی از تهران.
اثر برگزیده در بخش پویانمایی با نام صدای جاده به کارگردانی برزان رستمی از کردستان.
اثر برگزیده در بخش پویانمایی با نام هویت به کارگردانی  امیر حسین نجیمی از اصفهان.
اثر برگزیده در بخش مستند با نام تشکر به کارگردانی  محمد پایدار از تهران.


در بخش بین الملل جشنواره هم  لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی  به اثر برگزیده مستند با نامThe Point Of My Viewبه کارگردانی Krittina Riyota ( کریتینا ریو تا ) از تایلند رسید. هم چنین لوح تقدیر ، تندیس جشنواره اهدا شد  به اثر برگزیده انیمیشن با نامOne Wish  به کارگردانی محمد عابدیان  از افغانستان. لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی نیز  به اثر برگزیده داستانی با نام Concert For Mom ( کنسرت فُر مام) به کارگردانی Byakon Egor ( بیاکُن اِگُر ) از بلاروس رسید.

در ادامه این برنامه آثار برگزیده در بخش مستند معرفی شد. در این بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به فیلم لحظه قطعی به کارگردانی حامد بقائیان از یزد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین فیلم مستند به مبلغ 50 میلیون ریال  به کارگردان اثر شیر، مهدی فلامرزی از فارس اهدا شد.
معرفی آثار برگزیده بخش پویانمایی، بخش دیگری از مراسم اختتامیه بود. در این بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به فیلم کمک به کارگردانی مهناز یزدانی از اصفهان. همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به فیلم دختر و درخت به کارگردانی ساره شفیعی پور از تهران. و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین فیلم پویا نمایی به مبلغ 50میلیون ریال  به کارگردان اثر پدر، سیدمحمدرضا خردمندان از تهران اهدا شد.
در بخش داستانی هم  دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به فیلم مثبت بی نهایت به کارگردانی محمد وحید عابدینی از قم و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به فیلم زندگی به کارگردانی قاسم شیشه گری از تهران تعلق گرفت. همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به فیلم ازجنس همسایگی به کارگردانی جمیل عامل صادقی از خراسان رضوی. و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین فیلم داستانی به مبلغ 50 میلیون ریال اهدا شد به کارگردان اثر با من حرف بزن، علیرضا احمدی از تهران.
جایزه ویژه دبیر هنری را نیز پیام شادنیا برای مستند سیم خانه و نیما قپانوریاز برای فیلم گذشت ازآن خود کردند.
از بخش های مهم و جذاب این دوره جشنواره که مورد توجه مخاطبین قرارگرفته بود نیز می توان به بخش انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اشاره کرد.در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال  به اثر برگزیده با نام سیاست به کارگردانی سیدعلی سجادی از تهران رسید و درواقع اغلب تماشاگران و مخاطبان این جشنواره فیلم اورا بیش از سایر فیلم هاپسندیدند .
اهدای جایزه بزرگ جشنواره هم پایان بخش این مراسم بود. در این بخش  دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین فیلم جشنواره به مبلغ 70 میلیون ریال به کارگردان اثر مستند مالکیه،  محمد باقر شاهین وراز تهران اهدا شد.

انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها