امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64846
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۰
تعداد بازدید: 59
 حسین کنعانی مقدم، دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد ...

 حسین کنعانی مقدم، دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به سران قوا ، اظهار داشت : دولت در مسائل اقتصادی به دنبال راهکار بنیادی است اما باید این نکته را مورد توجه قرار داد که معیشت مردم نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در واقع نگاه تک بعدی به آسیب‌ها و فرصت‌های موجود در کشور آسیب‌زا است.

وی با بیان اینکه گره زدن اقتصاد کشور به به تحریم‌های غرب یک اشتباه استراتژیک است، افزود: دولت باید به حضور مردم در صحنه‌های اقتصادی تکیه کند. در صورتی که ادامه مذاکرات با غرب نتیجه مطلوبی ندهد مشخص نیست چه باید کرد ، توجه به این مسئله که مقام معظم رهبری به اقتصادی مقاومتی تاکید ویژه ای دارند باید در دستور کار دولت قرار بگیرد تا در بزنگاه های سخت دچار آسیب نشویم.

دبیرکل حزب سبز با انتقاد از بودجه سال 93 کشور، بیان کرد: متاسفانه شاهد رویکرد اقتصادی مشخصی نیستیم و در بودجه سال آینده هم به صادرات نفت و پتروشیمی وابسته هستیم که این مسئله با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در تضاد است و باید دانست بکارگیری استعدادهای درونی و ظرفیت های موجود در کشور از همه چیز مهمتر است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین راه‌های رسیدن به اقتصاد درون‌زا و خودکفا این است که تولید محصولات غیرنفتی را توسعه بدهیم و بدانیم نفت به عنوان یک سرمایه ملی باید حفاظت شود. همچنین صادرات تک‌محصولی را به چندمحصولی تغییر دهیم تا در برابر شوک‌های بیرونی اقتصاد دچار آسیب نشویم.

وی تصریح کرد : غرب در برابر ایران اسلامی شیوه تحریم، تهدید،تحقیر و تکفیر را در پیش گرفته است و در این شرایط اگر دولت بخواهد کار خود را بدون توجه به مردم انجام دهد با مشکل مواجه خواهیم شد.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها