امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64849
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۰
تعداد بازدید: 54
ابوالقاسم رئوفیان، دبیرکل حزب ایران زمین ‌درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات اخیر ...

ابوالقاسم رئوفیان، دبیرکل حزب ایران زمین ‌درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات اخیر فائزه هاشمی مبنی بر اینکه موقعیت سیاسی زنان قبل از انقلاب بهتر بود، اظهار داشت: در گذشته و قبل از انقلاب به زنان اهمیتی داده نمی‌شد، آنها نه در عرصه تعیین سرنوشت و یا حتی موارد دیگر نقشی را ایفا نمی‌کردند، اینکه گفته می‌شود نقش زنان قبل از انقلاب پررنگ‌تر از بعد از انقلاب بوده است را تأیید نمی‌کنم.

رئوفیان ادامه داد: قبل از انقلاب اگر به عنوان مثال انتخاباتی هم برگزار می‌شد یک انتخابات تزئینی بود و به زنان در عرصه اجتماع بعد از پیروزی انقلاب اهمیت داده شد.

وی تصریح کرد: زنان قبل از انقلاب در عرصه سیاسی کشور فعالیت چندانی نداشتند، نقش آنها در حین انقلاب و بعد از آن ـ جنگ تحمیلی و حفاظت و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی ـ پررنگ‌تر و‌ مؤثرتر بود.

دبیرکل حزب ایران زمین ادامه داد: بعد از انقلاب زن مورد تکریم قرار گرفت بطوریکه بینانگذار انقلاب اسلامی ‌در مورد نقش زن فرمود: «از دامن زن مرد به معراج می‌رود» و این خود نشان از آن دارد که زن بعد از انقلاب مورد توجه جدی قرار گرفت.

رئوفیان‌ تاکید کرد: زنان بعد از پیروزی انقلاب توانستند در همه عرصه‌های مختلف‌ موفقیت‌های چندانی کسب کنند بطوریکه ما در زمان پهلوی شاهد این بودیم که به زن اهمیتی داده نمی‌شد و هیچ جایگاهی در عرصه اجتماعی جامعه نداشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها