امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64891
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: صنایع دفاعی کشور از زیرساخت‌ها، نیروی انسانی دانشمند و فناوری‌های پیشرفته‌ای برخوردار و قادر است همه نیازمندی‌های نیروهای مسلح را در مواجهه با یک تهدید ناهمطراز به شکل موفق پاسخ دهد.

افزود: حماسه سیاسی امسال با حضور مردم در انتخابات 24 فروردین محقق شد و دولت گام‌های جدی را در تحقق این شعار بر می‌دارد.

وی افزود: در زمینه تحقق حماسه اقتصادی نیز دولت گام های مؤثری برداشته و برای تقویت بنیان های درونی به منظور افزایش اقتدار کوشیده است و با عزم و اراده دولت همپای ملت، حماسه اقتصادی نیز محقق خواهد شد.

دهقان ادامه داد: ظرفیت کوتاه کردن بازه زمانی ایده تا محصول که هم اکنون 4 تا 5 سال است، می خواهیم آن را به 2.5 سال برسانیم.

وی تصریح کرد: امروز در همه زمینه ها از جمله تولید موشک های زمین به هوا، هوا به زمین، زمین به زمین، دریایی، توانایی لازم را داریم.

دهقان افزود: آنچه در این زمینه برای ما اهمیت دارد، افزایش برد، دقت و مقابله آنها با تهاجم راداری، رادارگریزی آنها است.

وزیر دفاع اظهار داشت: در حوزه صنایع دریایی، شناورهای سطحی و زیرسطحی در کلاس‌های مختلف و تسلیح آنها به سامانه‌های موشکی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

دهقان افزود: در حوزه صنایع هوایی، موفق به تعمیر اساسی همه پرنده‌های شرقی و غربی موجود شده‌ایم و قادریم انواع هواپیماهای غیرنظامی را تعمیر کنیم.

وی در ادامه گفت: در برخی از قطعات و مواد مشکلاتی وجود دارد که در دو سه سال گذشته گام های بلندی برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز برداشته ایم و باقی نیازها نیز در این زمینه در دو سه سال آینده برطرف خواهد شد.

دهقان افزود: در حوزه صنایع فضایی، همه زنجیره فضایی را از جمله ایستگاه‌های زمینی، توان مدیریت ماهواره در مدار، سامانه های پرتاب و ساخت ماهواره را در اختیار داریم و انشاء‌الله در آینده سطوح پرتاب را افزایش خواهیم داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها