امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64899
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 58
هاشم یکه زارع صبح امروز در حاشیه رونمایی از 4 محصول گروه خودروسازی بهمن در پاسخ به سؤال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

هاشم یکه زارع صبح امروز در حاشیه رونمایی از 4 محصول گروه خودروسازی بهمن در پاسخ به سؤال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره افزایش 25 درصدی قیمت برق بر صنعت اظهار داشت: با افزایش قیمت مواد اولیه، هزینه تولید نیز بالا می‌رود.

وی در پاسخ به این سؤال فارس که نمایندگان مجلس معتقدند قیمت تمام شده تولید خودرو در کشور بالا است، چه برنامه‌ای برای کاهش این قیمت دارید، گفت: ما به دنبال کاهش قیمت تولید خودرو هستیم ولی این مسئله نیازمند گذشت زمان است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا هدف‌گذاری عددی برای کاهش قیمت تمام شده خودرو دارید، نیز گفت: خیر متأسفانه هدف‌گذاری عددی نداریم ولی شاخص‌هایی برای این مسئله تعیین شده است.

خبرنگار فارس پرسید چه شاخص‌هایی تعیین شده است؟ یکه زارع جواب داد این شاخص‌ها را در مصاحبه بعدی اعلام خواهم کرد.

وی افزود: مدیریت قیمت مواد اولیه، ساده‌سازی فرآیند تولید و هزینه‌های سربار تولید می‌تواند قیمت تمام شده تولید خودرو را کاهش دهد.

مدیرعامل ایران خودرو در مورد عرضه خودرو با نرخ مناسب برای اقشار ضعیف جامعه نیز گفت: این کار امکانپذیر است ولی نیازمند گذشت زمانی دو ساله است.

وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس که پرسید رفع تحریم‌های خارجی صنعت خودرو، چه تأثیری بر تولیدات شما داشته است گفت: تحریم‌ها حدود 30 درصد در تولید ما تأثیرگذار بوده است که در صورت رفع کامل، بهبود را در صنعت خودروسازی شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: این اثرات را در اردیبهشت و خرداد سال آینده خواهیم دید.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این بهبود در قیمت خودروها اتفاق خواهد افتاد، نیز به فارس گفت: خیر، این بهبود در زمینه کیفیت، مشخصات فنی و محصولات جدید دیده خواهد شد.

یکه زارع در مورد جزئیات مذاکره با شرکت پژو نیز به فارس گفت: قرار است شرکت پژو در ایران سرمایه‌گذاری کند که تعیین جزئیات آن نیازمند تشکیل کارگروه ویژه است.

وی ادامه داد: به جز شرکت پژو، با شرکتهایی از کشورهای دیگر مانند آلمان نیز در حال مذاکره هستیم.

وی در مورد ارائه اطلاعات جدید به شورای رقابت نیز به فارس گفت: اطلاعات جدید در مورد قیمت تمام شده تولید خودرو به شورا ارائه کرده‌ایم ولی درخواست جدیدی برای افزایش قیمت نداشته‌ایم.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها