امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64914
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوروز پرتردد ترین ایام سال در جاده‌های کشور است. خودروهای بی‌شمار کشور همه در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوروز پرتردد ترین ایام سال در جاده‌های کشور است. خودروهای بی‌شمار کشور همه در جاده‌ها تردد می‌کنند و هر سال تعداد سفرهای بیشتری در کشور به ثبت می‌رسد.

تعدادی از خانواده‌ها سفر خود را آغاز می‌کنند و به سلامت به مقصد خود رسیده، تعطیلات را با خوشی سپری کرده و به خانه باز می‌گردند.

اما در این میان خانواده‌هایی هم هستند که در جاده‌های کشور قربانی بی‌احتیاطی خود یا دیگران، نقص فنی خودرو و یا ناایمن بودن جاده‌ها می‌شوند.

این خانواده‌ها یا با تمامی اعضا قربانی شده و به مقصد نمی‌رسند و یا با از دست دادن عضوی از خود به مبدا بازگشته و مشغول به عزاداری می‌شوند.

هر ساله دستگاههای مسئول مانند راهنمایی و رانندگی، سازمان راهداری و امداد و نجات به گرد هم آمده و با اندیشیدن تدابیری درصدد کاهش تلفات تصادفات بر‌می‌آیند.

امسال نیز به مانند هر سال بار دیگر دستگاه‌های مسئول گرد هم جمع شده تا با تدبیر بیشتر و همت افزوده، تلفات نوروزی جاده‌های کشور را به حداقل برسانند.

طرح نوروزی راهنمایی و رانندگی که با همکاری سازمانهای راهداری و امداد و نجات هلال احمر اجرا می‌شود، از نیمه دوم اسفند در جاده‌های کشور آغاز شده و تمهیدات لازم برقرار می‌شود.

ولی نباید فراموش کرد جدا از اقداماتی که توسط دستگاه‌های مسئول انجام می‌شود، اقداماتی هم هستند که نیاز به توجه هموطنان به آنها است.

اطمینان از سلامت فنی خودرو و رعایت احتیاط و سرعت مطمئنه در جاده‌های کشور بی شک می‌تواند به کاهش تلفات جاده‌ای کشور کمک شایانی کند.

اکنون که در آستانه نوروزی دیگر هستیم و با توجه به آمار مسئولین از سفرها و پیش بینی آنها از بیشتر شدن سفرها، لازم است که نگاهی به آمار کشته‌های تصادفات در نوروز سال‌های 92 و 91 داشته باشیم تا متوجه شویم که سفر در این ایام خطرناک است مگر اینکه با چاشنی ایمنی و احتیاط همراه شود.

طبق آماری که سازمان پزشکی قانونی منتشر کرده است در نوروز 92 تنها در 20 روز، 1227 نفر بر اثر حوادث جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند.

طبق این آمار 252 نفر در حوادث درون‌شهری، 850 نفر برون‌شهری و 117 نفر هم در جاده‌های روستایی کشته شده‌اند ضمن اینکه محل تصادف 8 نفر نیز نامعلوم اعلام شده است.

این آمار نشان می‌دهد که استان فارس با 137 کشته بیشترین تلفات را در نوروز سال گذشته داشته است و استان‌های خراسان رضوی با 92، تهران 81، اصفهان 78 و آذربایجان شرقی 70  کشته بیشترین کشته‌ها را در تصادفات جاده‌ای خود دیده‌اند.

ضمن اینکه کهگیلویه و بویراحمد با 9 و ایلام 11 کشته کمترین میزان کشته‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

این آمار جایی نگران کننده می‌شود که با مقایسه آن با آمار سال 91 متوجه افزایش 86 نفری تلفات در سال 92 می‌شویم.

طبق آمار پزشکی قانونی 1141 نفر در نوروز سال 91 در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند که در این میان استان خراسان رضوی با 97 کشته بیشترین آمار تلفات را داشته است.

در حالی مسئولان در استان خراسان رضوی موفق به کاهش آمار تلفات خود به میزان 5 نفر در نوروز سال 92 شده‌اند که در میان غفلت مسئولان استان فارس، تعداد 92 کشته در نوروز 91 به 137 کشته در نوروز 92 افزایش یافته و و این استان به تنهایی موجب افزایش تلفات نوروز 92 نسبت به نوروز 91 شده است.

این آمار نشان می‌دهد که تقریبا 58.4 نفر در روز در زمان اجرای طرح نوروزی سال 92، جان خود را از دست داده‌اند، در حالیکه این آمار در نوروز 91، حدود 57 کشته در روز بوده است.

لازم به ذکر است این آمار در نوروز 89، تعداد 1391 کشته و در نوروز 90، تعداد 1322 کشته بوده است.

امیدواریم امسال با همت مضاعف مسئولان و هم‌افزایی صورت گرفته میان آنها، شاهد کاهش تلفات تصادفات باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها