امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64928
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای کشور صبح امروز با حضور مسئولان مربوطه در دانشگاه رازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای کشور صبح امروز با حضور مسئولان مربوطه در دانشگاه رازی کرمانشاه افتتاح شد و به ‌مدت پنج روز ادامه خواهد یافت.

رئیس دانشگاه رازی در خصوص اهداف این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: شورای علمی سازمان انرژی اتمی به این نتیجه رسیده که تنها از طریق رسانه و برگزاری جلسات نمی‌توان آنچه که در صنعت هسته‌ای به‌وقوع می‌پیوندند را منکعس ساخت و برگزاری نمایشگاه‌هایی این‌چنینی به‌ویژه برای قشر دانشگاهی فرصتی عینی برای آشنایی با مسائل هسته‌ای ایجاد می‌کند.

به گفته محمدمهدی خدایی، برگزاری این نمایشگاه‌ها و ارائه دستاوردها از تاثیری بالا برای رفع ابهام داخلی برخوردار است و بومی شدن این نمایشگاه و دانش در ارتباط با آن بر اهمیت برگزاری نمایشگاه می‌افزاید.

وی در زمینه دیگر ضروریات برگزاری نمایشگاه هسته‌ای متذکر شد: آگاه‌سازی افکار عمومی نسبت به دانش هسته‌ای، دسترسی آسان محققان به آخرین چکیده‌های دستاوردهای هسته‌ای، تقویت خودباوری و غرور ملی از اهداف دیگر برگزاری این نمایشگاه است.

این مسئول در پایان اذعان داشت: نمایشگاه هسته‌ای برای نخستین بار در سال 87 در دانشگاه تهران برگزار شد و شرکت اساتید و دانشجویان از اولویت‌های ما در این نمایشگاه بوده است.

همچنین در این مراسم علی اصغر زارعان معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که کلنگ‌زنی فاز دوم نیروگاه هزار مگاواتی و هم‌چنین آب شیرین کن بوشهر در سال 1393 انجام خواهد شد.
به گفته معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی، نیروگاه اتمی بوشهر روزانه به میزان 6 میلیون لیتر سوخت فسیلی صرفه‌جویی می‌شود و فاز دوم نیروگاه هزار مگاواتی و آب شیرین‌کن بوشهر در سال آینده افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به کاربردهای مختلف صنعت انرژی هسته‌ای در کشور، گفت: حوزه‌های کشاورزی، سلامت، پزشکی و حوزه تحقیق، پیشگیری و درمان سرطان از جمله بخش‌های پرکاربردی است که صنعت هسته‌ای در آن نقشی مهم ایفا می‌کند.
این مسئول از تولید اکسیژن 18 در بیستم فروردین ‌ماه سال آینده خبر داد و افزود: چون دشمنان از هدف و کاربردهای دانشمندان ما در زمینه انرژی هسته‌ای بی‌اطلاعند سعی در پیشگیری از رشد این صنعت می‌کنند، و امید است در سال 94 در زمینه این صنعت صادراتی داشته باشیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار