امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6493
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۱
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اعلام شاهدان عینی هزاران نفر اعم از زن و مرد در نزدیک شهرک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اعلام شاهدان عینی هزاران نفر اعم از زن و مرد در نزدیک شهرک الدیه در نزدیک شهر منامه پایتخت بحرین تظاهرات کرده و تصاویری را حمل می کردند که روی آن عبارت "منامه پایتخت شکنجه" نوشته شده بود.

احزاب و جمعیت های مخالف به رهبری جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در بیانیه ای اعلام کردند که شکنجه در دستگاههای امنیتی روشمند و ریشه دار است و با این عقیده امنیت فاسد درهم آمیخته است که به جای محافظت از شهروندان و رعایت حقوق آنها با آنها دشمنی می ورزد و یکی از بارزترین رفتارهای دستگاههای امنیتی علیه شهروندان شده است.

این بیانیه افزود: بحرین شاهد درگیری سرسختی بین اکثریت سیاسی خواهان تحول دموکراتیک و دیکتاتوری سرسختانه ای است که با تغییرات و پاسخ به خواست مردمی مخالفت می کند.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله  اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار