امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64930
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 49
به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چندی پیش حسام‌الدین آشنا نماینده دولت در شورای نظارت بر صداوسیما گفته بود ...

به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چندی پیش حسام‌الدین آشنا نماینده دولت در شورای نظارت بر صداوسیما گفته بود این شورا جنبه تشریفاتی دارد و فاقد قدرت اجرایی و نظارتی است و تضمینی نیز برای اجرای مصوبات آن در سازمان صداوسیما وجود ندارد.

وی همچنین با انتقاد از تعامل صداوسیما با دولت، مدعی شده بود رسانه ملی علاوه بر بودجه رسمی خواستار مبلغ سنگینی از دولت شده و برای تأمین آن مهلتی دو ماهه تعیین کرده است.

این اظهارات با اعتراض شدید بیژن نوباوه دبیر شورای نظارت بر صداوسیما مواجه شد که از حسن روحانی رئیس جمهوری خواست فرد دیگری را برای جایگزینی آشنا در شورای مذکور معرفی کند.

اظهارات و ادعاهای حسام‌الدین آشنا در جلسه 368 شورای نظارت بر صداوسیما مورد بررسی قرار گرفت و بیژن نوباوه پس از اتمام جلسه که عصر امروز با حضور اعضای شورا (نمایندگان قوا)‌ برگزار شد، اظهار داشت: اعضای شورای نظارت ضمن تاکید بر ادامه روند رصد و تحلیل محتوای برنامه‌های صداوسیما موارد مطروحه در برخی رسانه‌ها را نوعی شانتاژ تبلیغاتی و در جهت ضربه زدن به جایگاه بی بدلیل شورای نظارت ارزیابی کردند.

وی افزود: آقای آشنا یکی از نمایندگان دولت در شورای نظارت که اخیراً بعضی از رسانه‌ها سخنانی را به نقل از وی علیه این شورا منتشر کرده بودند، با تقبیح این نوع تبلیغات در جلسه امروز اظهار داشته که این رسانه‌ها صحبت‌های او را به غلط و به نفع اغراض خود منتشر کرده‌اند و وی هیچ‌گاه چنین نظری نسبت به شورای نظارت بیان نکرده و بر عکس معتقد است شورا به‌دلیل جایگاه مهم قانونی خود بیش از پیش باید تقویت شود.

دبیر شورای نظارت بر صداوسیما گفت: آشنا در جلسه امروز شورای نظارت گفت منظور من این بود که برخی فکر می کنند اعضای شورای نظارت دو هفته یکب‌ار صرفاً گعده‌ای برگزار می کنند و هیچ کار موثری انجام نمی دهند و نظرات آنها لازم‌الاجرا نیست.

بر اساس این گزارش، در این جلسه همچنین دو تن از دیگر اعضای شورای نظارت نیز اظهارات خود در رسانه‌ها را صرفاً اقدامی در حراست از جایگاه قانونی شورای نظارت بر سازمان صداوسیما بیان و اعلام کردند قصد هیچ‌گونه تعرضی نسبت به دیگر اعضای شورا نداشته‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها