امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64955
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 123
علیرضا دبیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس از تصویب بودجه هزینه ای شهرداری در چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران خبر داد. دبیر با اعلام ...

علیرضا دبیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس از تصویب بودجه هزینه ای شهرداری در چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.

دبیر با اعلام این خبر اظهار داشت: بودجه سال 93 بر اساس قانون بالادست یعنی برنامه عملیاتی 5 ساله شهرداری تهران نوشته شده و بر این اساس ماموریت حوزه اجتماعی و فرهنگی با رشد 72 درصدی نسبت به سال 92 حدود 12 درصد از کل بودجه را به خود اختصاص داده است.

وی با تأکید بر اینکه 67 درصد بودجه سال 93 به بودجه سرمایه‌ای و کمک سرمایه‌ای اختصاص یافته بیان داشت: علاوه بر بودجه سرمایه ای، 14 درصد از بودجه به بخش نگهداشت، 9 درصد هزینه‌ای جاری، 9 درصد کمک هزینه‌ای جاری و 1 درصد کمک هزینه‌ای پیش بینی شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی در تبصره‌های بودجه سال 93 در نظر گرفته شده، گفت: جمع درآمدها و منابع ناپایدار بودجه سال 93 نسبت به بودجه سال 92، حدود 2 درصد کاهش داشته است.

دبیر همچنین خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر تهران در بودجه سال آینده، شهرداری تهران را مکلف کرده بودجه سال 94 را مبتنی بر عملکرد (بودجه عملیاتی) پیش بینی کند و در بودجه جاری شهرداری صرفه جویی کند.

وی تأکید کرد: شورای شهر توجه ویژه‌ای به بخش حمل و نقل عمومی داشته و در تفکیک واحدهای اجرایی، یک چهارم کل بودجه را به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اختصاص داده است.

دبیر با اشاره به اینکه جمع درآمدها و منابع پایدار نسبت به بودجه سال 92 حدود 18 درصد افزایش داشته، تصریح کرد: بر اساس کارشناسی انجام شده و اسناد بالادستی جمع درآمدها و منابع شهرداری تهران با 14 درصد افزایش به رقم 15 هزار و 800 میلیارد تومان رسیده است.

وی همچنین به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توجه به هویت ایرانی اسلامی در شهرسازی پایتخت گفت: بودجه حوزه ماموریتی شهرسازی به منظور اجرای منویات مقام معظم رهبری از 357 میلیارد تومان به 460 میلیارد تومان رسیده و پیش بینی شده درصدی از کل درآمد شهرداری نیز با هماهنگی کمیسیون شهرسازی به این بخش اختصاص یابد.

به گفته دبیر از آنجایی که دولت خودش را موظف کرده سهم شهرداری تهران را از 5 میلیارد دلار در قبال اجرای طرح‌های بهینه سازی، کاهش گازهای گلخانه ای و کاهش مصرف انرژی اختصاص دهد، این بودجه نیز در بخش تبصره ها پیش بینی شده است.

وی در پایان عنوان کرد: در نهایت بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران ماموریت توسعه مدیریت و هوشمندسازی شهری 26 درصد از بودجه، ماموریت حمل و نقل و ترافیک 38 درصد، ماموریت خدمات شهری 18 درصد، ماموریت ایمنی و مدیریت بحران 3 درصد و ماموریت شهرسازی و معماری 3 درصد از کل بودجه را به خود اختصاص داده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها