امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64967
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 40
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نیویورک تایمز، نیروهای نظامی آمریکا با حمله به یک ایستگاه رادیویی در استان «لوگار» ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نیویورک تایمز، نیروهای نظامی آمریکا با حمله به یک ایستگاه رادیویی در استان «لوگار» افغانستان کارمندان این رادیو و مالک آن را بازداشت و شکنجه کرده و به تجهیزات رادیویی آسیب زده اند.

«قاضی نصیر موداسیر» مالک رادیو ملی پیغام می‌گوید که نیروهای آمریکایی ساعت 11 صبح جمعه با زور وارد محوطه رادیو شده و او و دو نفر دیگر از همکارانش را بازداشت کرده و بعد از یک روز آزاد کردند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، قاضی نصیر ابتدا از شرح آنچه که اتفاق افتاده طفره رفت اما شب گذشته فاش کرد که نیروهای آمریکایی او را شکنجه کرده و تهدید به مرگ کردند و قصد داشتند او را تخلیه اطلاعاتی کنند.

نیروهای ائتلاف بین المللی، ایساف، نیز در بیانیه ای تایید کرده که این یورش به ساختمان رادیو انجام شده است اما گفته اند که هدایت این عملیات توسط نیروهای افغان صورت گرفته است.

ایساف در بیانیه خود آورده است که این عملیات بعد از دریافت گزارشاتی مبنی بر فعالیتهای دشمن در این ایستگاه رادیویی صورت گرفته است.

رادیو پیغام از سال 2003 آغاز به کار کرده است و معمولا در حمایت از دولت و تبلیغات دولتی به پخش برنامه مبادرت می‌کند.

انجمن روزنامه نگاران افغانستان حمله نیروهای آمریکایی به رادیو پیغام را محکوم کرده و آن را نقض آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‌ها خوانده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها