امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64991
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صبح امروز(یک‌شنبه 11 اسفند ماه) با آیت الله سید ‌محمد خامنه‌ای، رئیس بنیاد ایرانشناسی و رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا در دفتر وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار قدرت‌الله علیزاده، معاون بین‌المللی بنیاد حکمت اسلامی صدرا ، میردامادی معاون پژوهشی این بنیاد و همچنین قهرمان سلیمانی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار، حضرت آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای، رئیس بنیاد ایرانشناسی، ضمن تبریک انتخاب ابراهیمی ترکمان به عنوان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار امیدواری کرد با این انتخاب شایسته شاهد گسترش بیش از پیش همکاری‌های این بنیاد با سازمان باشیم.

وی همچنین در خصوص توسعه همکاری‌های اجرایی از قبیل هم‌افزایی هر چه بیشتر و برگزاری همایش‌های متعدد در چارچوب موضوعات مشترک ابراز علاقه و امیدواری کرد.

سپس ابراهیمی ترکمان با اشاره به اهمیت ساماندهی هر چه بیشتر حوزه ایرانشناسی و تقویت اتاق‌های ایران در خارج از کشور گفت: گسترش و تقویت تعاملات با بنیاد بین‌المللی ایرانشناسی و بنیاد حکمت اسلامی صدرا، افق همکاری‌های ما را در آینده هموارتر خواهد کرد.

وی برگزاری اجلاس بزرگ بین‌المللی ایرانشناسی و همچنین تمرکز فعالیت‌های مطالعاتی در این حوزه و نیز تقویت فعالیت‌های ایرانشناسان در سراسر جهان را از جمله رویکرد نوین فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برشمرد.

ابراهیمی ترکمان بر عزم جدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حمایت و تقویت فعالیت‌ها در حوزه ایرانشاسی تأکید کرد و افزود: پیشنهاد می‌کنم کارگروهی متشکل از مسئولان مرتبط با این حوزه تشکیل و با تجمیع آرا و نظرات کارشناسان و متخصصان امر بر حسن اجرای این مهم نظارت کنند.

وی افزود: باید موضوع ایرانشناسی و فلسفه اسلامی را در عرصه بین‌المللی ملموس‌تر کنیم و آن را به متن فعالیت‌های فرهنگی و بین‌المللی وارد کنیم و به موضوعاتی همچون فلسفه، هنر، ایرانشناسی و همچنین گفت‌وگوهای فرهنگی نگاه کاربردی‌تری داشته باشیم.

آیت‌الله خامنه‌ای ضمن استقبال از پیشنهاد تشکیل کارگروه اجرایی کردن همکاری‌های مشترک، اظهار داشت: بنیاد بین‌المللی ایرانشناسی همواره در انجام همکاری‌های مختلف با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیشگام بوده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها