امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65013
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم حسن‌بیگی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در نشست خبری همایش بین‌المللی نقش ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم حسن‌بیگی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در نشست خبری همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی که صبح امروز یکشنبه در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد اظهار داشت: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی در سال 91 و تاکید معظم‌له بر نقش اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌ها در هندسه قدرت جهانی، این دانشگاه مطالعاتی خود را برای تحقق این فرمایشات آغاز کرد و گروه‌های تحقیقاتی را شکل داد.

حسن‌بیگی با اشاره به بررسی تحولات گذار و سلسله همایش‌هایی با همکاری دانشگاه‌های مختلف و مراکز حوزوی ادامه داد: اولین همایش نقش دانشگاه‌ها و حوزه‌ها در هندسه قدرت جهانی در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد که نتایج آن نیز در اختیار مراکز پژوهشی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه دفاع ملی تصریح کرد: دومین همایش با عنوان نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی روزهای 20 و 21 اسفند برگزار خواهد شد که هسته اصلی برگزارکننده آن شورای عالی بیداری اسلامی، دانشگاه دفاع ملی و مرکز تحقیقات استراتژیک است و در این زمینه بیش از 100 دانشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با توجه به محوریت برگزاری این همایش از سوی مرکز تحقیقات و دانشگاه دفاع ملی نوعی بررسی و مطالعات راهبردی است خاطرنشان کرد: در جلسات سیاست‌گذاری و کمیته علمی قرار شد محورهای همایش با نگاه راهبردی طراحی شود و نقاط قوت و ضعف جهان اسلام مورد بررسی قرار گیرد.

حسن‌بیگی با اشاره به سازماندهی مباحث در 6 محور گفت: خروجی این بررسی‌ها براساس تقسیم کار بین دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با عنوان مقالات و کتاب‌هایی در روز همایش توزیع خواهد شد و ما تاکنون 104 مقاله از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی داشته‌ایم که به کمیته علمی ارائه شده و مقالات منتخب در حال ارزیابی نهایی است.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه برگزاری 48 نشست تخصصی را دانشگاه‌های مشارکت‌کننده بر عهده گرفته‌اند گفت: تاکنون 31 نشست در مراکز دانشگاهی شهرهای مختلف برگزار شده و بقیه نشست‌ها سه روز آینده برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به کتاب‌های این همایش خاطرنشان کرد: برای روز همایش مقالات و سخنرانی‌های علمی پیش‌بینی شده است و در واقع ما ترکیبی از سخنرانان داخلی و مهمانان خارجی را به دعوت شورای عالی بیداری اسلامی خواهیم داشت.

حسن‌بیگی با بیان اینکه روز اول همایش 6 مقاله علمی پژوهشی ارائه می‌شود از سخنرانی 6 تن از مقامات خارجی در این روز خبر داد و افزود: همچنین 6 نشست روز دوم حاصل مطالعاتی است که دانشگاه‌های مختلف انجام داده‌اند و مسئولیت آن منطبق بر اهداف همایش به عهده هر یک از آنها قرار دارد.

رئیس دانشگاه دفاع عالی ملی در خصوص احتمال حضور سران قوا در این اجلاس گفت: ممکن است مسئولان قوا نیز در این همایش شرکت کنند اما نوع شخصیت‌های دعوت شده بیشتر اساتید دانشگاه در مراکز حوزوی هستند هرچند احتمال حضور برخی مقامات رسمی کشورها نیز وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها