امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65031
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشستی با حضور وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشستی با حضور وزیر آموزش پرورش و شورای معاونین این وزارتخانه اعتیاد به مواد مخدر را نخستین دغدغه مردم عنوان کرد و اظهارداشت: بیکاری، پس از اعتیاد دومین دغدغه مردم است و آموزش پرورش نقش مهمی در پیشگیری از مواد مخدر دارد.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه حدود 46 درصد از زندانیان کشور مستقیماً و 25 درصد از سایر زندانیان به صورت غیر مستقیم به دلیل ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان‌ها هستند، گفت: بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی به دلیل اعتیاد است که همه این آمار و ارقام با مبارزه و کنترل مواد مخدر در ارتباط است که اگر این ارقام کاهش یابند مابقی جرایم به خودی خود کاهش خواهند یافت.

وی آشنایی جامع بویژه نوجوانان و جوانان نسبت به آسیب‌های ناشی از اعتیاد که بطور مستقیم افراد درگیر و خانواده‌های آنان را تهدید می‌کند از ضرورت‌های آموزش برشمرد و تصریح‌کرد: کنترل و ریشه‌کنی اعتیاد باید به یک فرهنگ عمومی و فراگیر تبدیل شود.

وزیر  آموزش و پرورش گفت: با هماهنگی ستاد و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به دنبال درج محتوای پیشگیری اولیه از اعتیاد به تناسب سن عقلی و تقویمی دانش‌آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی هستیم.

فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای تربیت نسل است، تصریح‌کرد: باید از پتانسیل وزارت کشور در استان‌ها بهره‌مند شویم و روسای آموزش و پرورش با استانداران تعامل و همکاری خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به تحصیل حدود 330 هزار دانش آموز اتباع افغانی و عراقی در مدارس جمهوری اسلامی ایران افزود: از این منظر که دانش آموزان اتباع بیگانه در ایران همانند دانش آموزان ایرانی و در کنار آنان در مدارس با یک تلاش و کوشش، مشغول تحصیل هستند، بسیار خرسندیم.

وزیر آموزش و پرورش، هزینه تحصیل سالانه هر دانش آموز اتباع بیگانه در جمهوری اسلامی ایران را 1500 دلار ذکر کرد و افزود: با این محاسبه، تحصیل 130 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در 13 هزار کلاس درس در کشور سالانه 495 میلیون دلار هزینه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها