امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65043
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میرجان محمدخان جمالی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان که بنا به دعوت نائب رئیس ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میرجان محمدخان جمالی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان که بنا به دعوت نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به تهران سفر کرده است ظهر امروز یکشنبه با حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابوترابی فرد در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های ایران و پاکستان برای گسترش روابط دوستانه فی مابین در عرصه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود تا با توجه به عمق ارتباطات دوستانه دینی و فرهنگی دو ملت، روابط ایران و پاکستان به نماد و الگوی برجسته‌ای از همکاری و ارتباطات متقابل دو کشور مسلمان در منطقه تبدیل شود.

وی بر این اساس خواستار گسترش مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی شد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با ابراز نگرانی نسبت به بروز ناامنی در مرزهای مشترک دو کشور و حوادث اخیر مرزی دو کشور گفت: ضروری است تا مسئولان پاکستانی به هر نحو ممکن از اقدامات ضدامنیتی اشرار و گروه‌های تروریستی در مناطق مرزی دو کشور جلوگیری کنند تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخی نباشیم.

وی همچنین با بیان اینکه تکرار چنین حوادثی آثار منفی و زیانباری در فضای مناسبات دو کشور خواهد داشت گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در زمینه مبارزه با اشرار مسلح با پاکستان همکاری کند.

ابوترابی فرد در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و صنعتی ابراز امیدواری کرد.

میرجان محمدخان جمالی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان نیز درادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با تنی چند از مسئولان کشورمان گفت: گسترش مناسبات برادرانه دو کشور به ویژه در عرصه‌های پارلمانی به تقویت هر چه بیشتر روابط کمک خواهد کرد.

رئیس مجلس ایالتی پاکستان در ادامه این دیدار با ابراز تاسف از حوادث اخیر در مناطق مرزی دو کشور گفت: دشمنان روابط دو کشور، با دست زدن به اقدامات این چنینی قصد تخریب مناسبات برادرانه ایران و پاکستان را دارند اما موفق نخواهند شد.

وی بر این اساس فعالیت بازارچه‌های مرزی 2 کشور و کمک ایران به ایجاد تحول در وضعیت مرزنشینان در ایالت بلوچستان را یکی از عوامل پیشگیری از تکرار حوادث این چنینی خواند و خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه مبارزه با تروریسم شد.

رئیس مجلس ایالتی پاکستان در پایان خواستار رایزنی و همکاری بیشتر دو کشور در مسائل مختلف از جمله مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر گردید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها