امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65047
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب ، جایگاه مبارزین و جهادگران را در جوامع اسلامی و تعابیر قرآن بسیار بالا دانست و اظهار داشت: انقلابیون و مبارزان، هیچ هدفی جز دفاع از اسلام و مستضعفان نداشتند و می‌دانستند مبارزه با رژیم سفاکّی چون پهلوی، هزینه‌های فراوانی برایشان دارد.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر حق مبارزان قبل از انقلاب در جامعه گفت: اخلاص مبارزین، در دوران دفاع مقدس توسط جوانان پرشور انقلابی، تکرار شد و آنان با وجود مشکلات متعدد اقتصادی و نظامی، در مقابل ارتش کاملاً مجهز بعث که از سوی شرق، غرب و ارتجاع منطقه نیز حمایت می‌شد، پیروزمندانه، مقاومت کردند.

وی ابراز نگرانی‌ زندانی‌های سیاسی قبل از انقلاب را در خصوص مشکلات اقتصادی، به‌خصوص نرخ بیکاری، برخاسته از دلسوزی خالصانه آنان دانست و گفت: متأسفانه برخلاف آمارهایی که در سال‌های گذشته از ایجاد اشتغال میلیونی در جامعه می‌دادند، شاهد بیکاری جوانان تحصیل کرده هستیم که اصلاً توجیه‌پذیر نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هرمسؤولی باید برای ایجاد تولید و اشتغال تلاش کند، به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای تجاری کردن طرح‌های دانشگاهی اشاره کرد و گفت: با این کار، تکنولوژی جدیدی وارد چرخه صنعت می‌شود که ایجاد اشتغال بهترین نتیجه آن است.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوال حاضرین درخصوص نقش ایشان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفت: نقش اصلی را مردم ایفا کردند که در سایه رشد آگاهی، نگذاشتند شیوه اجرایی گذشته ادامه یابد.

وی با ذکر خاطراتی از برنامه‌های چند عملیات نظامی در طول دوران دفاع مقدس، نقش مردم را در این دوران ستود و با تشریح شرایط سیاسی و نظامی ماههای پایانی دفاع مقدس گفت: عقلای قوم در مجلس و در سطح فرماندهان نظامی صحبت از ختم آبرومندانه جنگ می‌کردند که با لطف خداوند و درایت امام (ره)، با اصلاح قطعنامه و پذیرش آن توسط سازمان ملل متحد، پیروزمندانه از جنگ بیرون آمدیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: عقلانیت ماههای پایان جنگ، در شرایط فعلی نیز متبلور شد و در میان نامزدها، مردم به کسی بیشترین رأی را دادند که صحبت از اعتدال و عقلانیت می‌کرد.

هاشمی رفسنجانی، وفاداری و حمایت مردم را سرمایه ارزشمندی برای مقاطع مختلف انقلاب و کشور، مخصوصاً برای دولت فعلی دانست و گفت: دولت هم، قدر این سرمایه را می‌داند و از حقوق آنها در مسایل داخلی و خارجی دفاع خواهد کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش معاندان در داخل و خارج را برای القای ناامیدی و یأس به مردم، خیانت به نظام اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی بیدی نیست که با بادهای بی‌بنیاد مخالفت‌ها بلرزد و با اراده به راهش ادامه می‌دهد.

رفسنجانی با انتقاد از انحراف سیاست‌های کلی اصلاح اصل 44 و تقویت‌بخش خصوصی گفت: بعضی‌ها در دولت سابق به جای اجرای صحیح این اصل و سپردن امور به مردم، به نهادهای شبه دولتی دادند که عدم پاسخ گویی و عدم توجه به نظارت در ذات آنان است.

ایشان امنیت خاطر مردم در تأمین نیازهای ضروری زندگی را حق آنان دانست و گفت: توجه به تأمین اجتماعی کامل و رفع مشکلات داخلی و خارجی می‌تواند امید ایجاد شده در دل مردم را تقویت و نگرانی‌های گذشته را رفع کند.

در آغاز این دیدار آقایان محمدرضا علی حسینی، باقریان نژاد، حاتمی، صالح آبادی، محمودی و سرداد به بیان نگرانی‌ها و دیدگاههای خویش درخصوص  مسایل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پرداختند و از آیت الله هاشمی رفسنجانی به خاطر نقشی که در تمام مراحل انتخابات ریاست جمهوری و دمیدن روح امید به جامعه داشتند، تشکر کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها