امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65048
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان حسن رحیم‌پور‌‌ازغدی عصر امروز در برنامه‌ای که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان حسن رحیم‌پور‌‌ازغدی عصر امروز در برنامه‌ای که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در تالار صدر پیرامون موضوع فرصت‌ها، چالش‌های انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان برگزار شده بود، اظهار کرد: لازم است برای تبیین صحیح موضوع فرصت‌ها و چالش‌های انقلاب اسلامی اشاره‌ای مختصر به جریان‌های سیاسی قبل از انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی بیان داشت: یکی از نخستین ابهاماتی که باعث سردرگمی و تعجب دشمنان نسبت به انقلاب اسلامی بوده، ترکیب سه عنصر ناهمگون عرفان، سیاست و عدالت‌خواهی است.

ازغدی گفت: براساس معیارها و ملاک‌های نظام حاکمیتی غرب سیاست با شعار عدالت‌خواهی و عرفان و معنویت سازگار نیست.

وی تصریح کرد: در حقیقت انقلاب اسلامی معیارها و ملاک‌هایی را به جهان معرفی کرد و میدان جدیدی را در دنیا به نمایش گذاشت که قوانین، مفاهیم و دستورالعمل‌های تازه‌ای را از منظر ابرقدرت‌های غربی و شرقی ایجاد کرد.

کارشناس مسائل سیاسی اجتماعی افزود: آنچه که مستکبران از آن زمان تاکنون هنوز نتوانستند هضم و درک کنند ریل‌گذاری جدید حاکمیتی در جهان از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی برای قطار جهانی بود.

ازغدی متذکر شد: هدف مستکبران و ابرقدرت‌های غربی و شرقی همراهی ایران با قطار سرمایه‌داری، سکولاریسمی و لیبرالی آنها بود. یا به تعبیر خودشان قطار جامعه جهانی آنها است ولی تا به امروز مبنای اختلافی و تفاوتی مستکبرانی چون آمریکا، انگلیس و اسرائیل با نظام اسلام همراهی نکردن نظام حاکمیتی ایران با آنهاست.

وی اظهار داشت:‌ بیان داشتن گزینه‌های روی میز از سوی زبان نجس آمریکا چیز تازه‌ای نیست، در زمان امام راحل هم چنین سخنان گستاخانه‌ای را مطرح کردند و جواب دندان‌شکنی از سوی امام راحل شنیدند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به توطئه‌ها، فتنه‌ها و تهدیدها‌ی دشمنان ‌علیه ملت ‌و نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 35 سال گذشته گفت: اما انقلاب اسلامی همچنان به راه خود مستحکم ادامه می‌دهد، اسلام ناب محمدی همان اسلام مترقی، اسلام مردمی، اسلام اجتماعی و اسلام مبتنی بر عقلانیت است.

وی تصریح کرد: از دیگر عواملی که باعث سرفرازی ایران در برابر خدعه‌های دشمنان شده است، عامل رهبری و ولایت فقیه و همچنین درجه بالای شعور اجتماعی مردم ایران است.

ازغدی با اشاره به جریان زندگی زبیر، یار و محب پیامبر و دشمن حضرت علی گفت: این تغییر نگرشی و روند زندگی از سوی زبیر کسی که در ابتدا یار پیامبر و در انتهای زندگی‌اش در مقابل حضرت علی قرار گرفت، یک پیام دارد و آن اینکه تغییر یک فرد انقلابی و ارزشی امکان دارد و دشمنان و مستکبران روی این نقطه ضعف انقلابیون حساب باز کرده‌اند.

ازغدی در پایان بیان کرد: معیار اعتدال افراط و تفریط مکتب انقلاب اسلامی و شاخص و شاقول آن رهبری و ولایت فقیه است، این آونگ انقلاب مدام در حال گردش است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: این انقلاب نمونه‌ای از شورش حاشیه مقدس به متن مادی است که در این لحظه انقلاب سردرگم می‌شود که آیا منطبق بر حاشیه باشد یا بر متن مادی، حاشیه و متن اصطلاحی است که فیلسوفان غربی استفاده می کنند و در نتیجه طبق آن بیان می‌شود که وقتی دین حاکمیت تشکیل دهد برای دین ضرری چون تقدس زدایی به وجود می‌آید و زمینه سقوط آن را فراهم می‌کند.

وی بیان داشت: در حال حاضر در جهان ثابت شده است که همه سفارت‌خانه‌های آمریکا در تمام دنیا حتی کشورهای متحد المنافع آمریکا نظیر آلمان و فرانسه لانه جاسوسی است، وقتی سفارت‌خانه آمریکا در ایران توسط انقلابیون تصرف شد بسیاری از افراد از جمله مهندس بازرگان ترسیدند و حتی استعفا دادند.

* دشمنان بر ناکارآمدی نظام ایران شرط بسته بودند

ازغدی اضافه کرد: با برگزاری بزرگ‌ترین تشییع جنازه جهان در زمان امام راحل و موفقیت‌های روزافزون نظام ایران و حضور موثر مردم در متن حاکمیتی به مستکبران ثابت شد انقلاب اسلامی بر خلاف پیش‌بینی‌های آنها نه از صفت انقلابی بودن خود و نه از قداست دینی خود منحرف نشده است.

وی با بیان اینکه از دیگر مواردی که مستکبران آمریکایی و غربی بر آن شرط بسته بودند ناکارآمدی انقلاب اسلامی بود که خلاف آن در طول 35 سال گذشته به آنها ثابت شد و انها قمار خود را باختند، اذعان داشت: پیشگویی و پیش‌بینی‌های مستکبران برای گفتمان‌های لیبرال مذهبی ارزشی جهان صحیح بود ولی با گفتمان انقلاب اسلامی سازگاری نداشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اذعان داشت: از منظر حاکمیت های غربی آمریکایی افراد انقلابی در انقلاب‌ها قبل از پیروزی هر انقلاب با شعار عدالت‌خواهی می‌آیند و پس از به قدرت رسیدن با شعار آزادی‌خواهی ادامه می‌دهند چرا که می‌دانند عدالت هزینه داشته و در قدرت باید محافظه‌کار بود ولی انقلاب اسلامی پیشگویی‌های آنها را به هم ریخت.
 
ازغدی با اشاره به اینکه برخی به آرای مردم بدبین هستند، عنوان داشت: ملت ایران با انتخاب‌های خود ثابت کرده است که به یک تربیت دینی فوق‌العاده رسیده است که این انتخاب‌ها همه جهان را گیج کرده است.

* تحریم‌های حال حاضر فقط زمینه سوء استفاده برخی را فراهم کرده است

وی ابراز کرد: ملت ایران همواره با انتخاب‌ها و فعالیت‌ها و حضور خود در طول 35 سال گذشته مانع از انحراف انقلاب از مسیر حقیقی  آن شده است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی تأکید کرد: من معتقدم که علی‌رغم وجود تناقضات و اختلافات رفتاری مردم در طول سال‌های گذشته آرای مردم سبب حرکت صحیح انقلاب در پشت سر ولایت‌فقیه بوده است.

ازغدی متذکر شد: تحریم‌های حال حاضر اصلاً شکننده و سخت نیست و تنها موجبات سو استفاده عده‌ای خائن را فراهم کرده است چرا که این نظام و ملت تهدیدها و تحریم‌های بسیار سخت‌تری را در اوایل انقلاب دیده و چشیده و از آنها عبور کرده است.

وی بیان داشت: از منظر غربی‌ها و آمریکایی‌ها این امکان وجود نداشت که انقلابی کارآمد باشد، ارزشی و انقلابی باشد و درعین‌حال پشتوانه مردمی داشته باشد، مردم در طول سه دهه گذشته با حضور خود اجازه سقوط و نابودی و حذف نظام جمهوری اسلامی ایران را نداده‌اند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: متأسفانه یک سری جریان‌های شرمنده‌ای در حکومت اسلامی ایران بوده و هستند که نیاز به توجیه آنها است، وجود چپ‌ترین و انتقادی‌ترین سخنان و راست‌ترین نقطه نظرات در این انقلاب اسلامی سبب سردرگمی مستکبران شده است.

ازغدی افزود: براساس اسناد آمریکاییان و سازمان سیا و ساواک تنها بخشی که آنها در دوران پهلوی هیچ قدرتی روی آن نداشتند روحانیت تشیع بود و تنها به این دلیل  بود که به گفته خودشان هرگز تصور نمی‌کردند که روحانیت توانایی اداره و حاکمیت داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: دشمنان با اسلامی که می‌گوید از وحدت مذاهب اسلامی حرف نزنید، اسلامی که عیبی نمی‌بیند که حکومت اسلامی به دست آمریکاییان باشد و اسلامی که می‌گوید تنها مصرف کنید و تولید نکنیم، اسلامی که از فلسطین طرفداری نمی‌کند و با رژیم صهیونیستی زاویه ندارد هیچ تضاد، جنگ و دعوایی ندارد.

* عده‌ای با شعار خوب سعی در حذف شعارهای ارزشی را دارند

وی یادآور شد: دشمنان همواره با شعار خوب، شعار خوب و انقلابی را کنار می‌زنند، اگر بخواهند قوانین الهی را کنار بگذارند دم از شعار حقوق بشر می‌دهند، چنانچه بخواهند عدالت را زیر پا نهند دم از شعار آزادی می‌زنند.

ازغدی بیان کرد: هنر دانشجو این است که حرف و سخن حقش را چه خریدار داشته باشد و چه نداشته باشد بیان کند، البته رعایت قانون و احترام ضروری است.

* اعتدال‌گرایی با لیبرالیسم ارزش متفاوت است

وی با اشاره به اینکه شفاف‌سازی و تعیین مرز میان اعتدال و یا گفتمان ارتجاع و دهه هفتاد یک ضرورت است، عنوان کرد: آیا انقلاب اسلامی دچار یک ارتجاع دهه هفتادی در دهه 90 شده است و یا اینکه یک گفتمان تازه مطرح می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی متذکر شد: لیبرالیسم بودن برابر با اعتدال بودن نیست، لیبرال با اعتدال گرایی کاملاً ضد و خلاف است چرا که لیبرالیسم خود یک مکتب افراطی است.

وی بیان داشت: اعتدال انقلابی، لیبرالیسم ارزشی نیست، اعتدال تعریف و لوازمی دارد که این لوازم در عرصه‌های مختلف نظیر سیاست خارجه، فرهنگ و سیاست باید رعایت شود.

ازغدی اضافه کرد: بازگشت به دهه 70 عین ارتجاع است و معنای اعتدال‌گرایی و انقلابی نمی‌دهد، ما باید از تجربیات مثبت و منفی دهه هفتاد استفاده کنیم.

وی ابراز داشت: هر سه قوه باید در چارچوب و فرامین این نظام حرکت کنند، انقلابیون باید در برابر تاکتیک سر بریدن با پنبه در شرایط فعلی هشیار باشند، شیوه و تاکتیک عده‌ای زدن به صورت چراغ خاموش است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مدنظر است که عدالت‌خواه، عقلانی، علمی و با رویکرد اسلامی نسبت به سبک زندگی باشد.

وی تأکید کرد: در برابر اقتصاد مقاومتی اقتصاد وارداتی، مصرف گرا و نو لیبرال سیم بر اساس تجمل‌گرایی، اشرافی گری و غیرعلمی قرار دارد.

* ترویج سبک زندگی اشرافی‌گری تاکتیک دشمن است

ازغدی یادآور شد: محور اقتصاد مقاومتی مبارزه با ارتباط قدرت و ثروت است، اینکه ثروت قدرت بیاورد و قدرت ثروت آورد، چنانچه مسئولان در دستگاه‌های دولتی و قضاوتی سرمایه‌های میلیاردی و زندگی‌های فوق اشرافی داشته باشند خطر انحراف آنها از مسیر انقلاب حس می‌شود.

وی تصریح کرد: نحوه مبارزه دانشجویی با چنین افرادی تهمت، جو سازی و شایعه نیست، پس باید از طریق آگاه‌سازی، شفاف‌سازی و امر به معروف و نهی از منکر عمل کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان ابراز داشت: ترویج سبک زندگی، اشرافی گری و تجمل‌گرایی از تاکتیک‌های دیگر دشمنان است، کوچک‌سازی دولت اگر به منظور اصلاح ساختار نظام اداری باشد سخن صحیحی است اما اگر به معنای غلبه اهرم‌های خراجی بر نظارت‌های داخلی باشد غلط و ناصحیح است.
انتهای پیام/63030/ش40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها