امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65050
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با میرجان محمدخان جمالی رییس مجلس ایالتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با میرجان محمدخان جمالی رییس مجلس ایالتی بلوچستان پاکستان با اشاره به مراودات ریشه‌دار تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: همواره برادرانه‌ای میان مردم دو کشور وجود داشته و این پشتوانه مهمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت عملیاتی شدن پروژه‌های اقتصادی دو کشور افزود: اجرای پژوهش‌های خط لوله گاز و برق‌رسانی به پاکستان می‌تواند به بهبود سرمایه‌گذاری و افزایش سطح مناسبات اقتصادی و صنعتی فیمابین کمک فراوانی می‌کند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی اقدامات خرابکارانه اشرار در مرزهای دو کشور تصریح کرد: اینگونه اقدامات باعث سوءتفاهم در روابط دو کشور می‌گردد و لازم است نهادهای امنیتی در پاکستان با جدیت و سرعت قضیه گروگانگیری اتباع ایرانی را حل نمایند.

در ادامه میرجان محمدخان جمالی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان با بیان حضور نیروهای خارجی و ارتباط آنها با گروه‌های اشرار باعث ایجاد ناامنی در منطقه شده است افزود: باید با تشکیل کمیسیون‌های مشترک اطلاعاتی و امنیتی و رایزنی‌ها و همکاری‌های مستمر به تقویت صلح و ثبات در منطقه کمک کرد.

وی در پایان بر جدیت مقامات پاکستانی برای حل و فصل و آزادی هرچه سریعتر اتباع گروگان گرفته شده ایرانی تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار