امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65057
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 181
  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آئین نکوداشت تأسیس ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آئین نکوداشت تأسیس نهاد امور تربیتی در سخنانی بیان داشت: امور تربیتی ابلاغ حکم نیست بلکه هرکسی که گام بر دارد عضو امور تربیتی است.

وی افزود: خانواده امور تربیتی در جنگ و اعزام نیروها موفق عمل کرد و خواهرانی بودند که در مدارس آنها را پشتیبانی می‌کردند و حضوری فعال داشته و دِین خود را ادا کردند؛ ما نیز به گذشتگان خودمان افتخار می‌کنیم.

* باید حضور مربی در مدرسه احساس شود

کفاش ادامه داد: امور تربیتی در دهه اول و دوم به خوبی عمل کرد و مسئولین زیادی که مشغول خدمت هستند محصول امور تربیتی هستند؛ فیلمسازان برجسته، شاعران و قاریان ممتاز محصول دست مربیان گمنامی هستند که عشق آنها دیدن درخت تناور انقلاب است.

وی اضافه کرد: درخت‌های تناوری که در ادبیات، قران و عرصه‌های علم و دانش وجود دارد از امور تربیتی است و مربیان عزیز از تکرار خوبی‌ها نباید بترسند؛ خوبی‌هایی مثل ارزش‌های دینی، عاشورا و تاسوعا؛ و بدانید که این ارزش‌ها همیشه ثابت است.

کفاش با بیان اینکه باید روش‌های امور تربیتی به روز شود، گفت: نباید اساس از بین برود و تعمیم و گسترش امور تربیتی امر پسندیده است و ماندن این نهاد مقدس به عنوان قوام سند تربیت لازم است.

وی افزود: در دوره جدید از متولی امر تربیت باید به رصد کننده تربیت تبدیل شویم چرا که ما عین اسلام و دین نیستیم بلکه جزئی از آن هستیم و باید حضور مربی در مدرسه احساس شود و این به شخصیت مربیان بستگی دارد.

* شاهد هستیم احترام به بزرگترها کمرنگ‌تر شده است

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اجزای مختلفی در پرورش وجود دارد، گفت: رئیس سازمان نوسازی مدارس بخشنامه‌ای در حوزه امور تربیتی صادر کرده است که توسعه اردوگاه‌ها و نمازخانه‌ها مثل آموزشگاه‌ها باید در رأس برنامه‌ها باشد.

کفاش ادامه داد: مربی تربیتی یکی از عناصر مدرسه است که یکسری فعالیت انجام می‌دهد که نباید روی زمین بماند و با این نوع فکر با سرعت بیشتری می‌توان حرکت کرد.

وی به ارتقای کیفیت اشاره کرد و افزود: باید به کیفیت توجه کرده و از کمیت‌گرایی دوری کنیم و چند سالی است که شاهد هستیم احترام به بزرگترها کمرنگ‌تر شده است و باید به آنها احترام گذاشته و دست آنها را ببوسیم و این موضوع که مربی فعلی به گذشتگان احترام بگذارد و روش‌های جدیدی برای احترام ابداع کنیم موضوع ارزشمندی است.

*آشنایی خانواده امور تربیتی با فناوری و حوزه مجازی از سال 93

کفاش با بیان اهمیت آشنایی با فناوری‌های نوین گفت: مصمم هستیم آشنایی خانواده امور تربیتی با فناوری و حوزه مجازی را از سال 93 به صورت عملیاتی احیا کنیم چرا که در بعضی از حوزه‌ها دانش‌آموزان جلوتر هستند در حالی که نسل اول امور تربیتی از دانش‌اموزان جلوتر بودند.

وی افزود: هرچه از جنگ فاصله می‌گیریم تشعشع آن کمرنگ‌تر می‌شود و باید راه‌های جدیدی را ابداع کرد و اتاق فکر را در مناطق آموزش و پرورش ایجاد کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر یک مربی در مدرسه به صورت تیمی کار نکند، موفق نخواهد بود؛ مامور بیش از 12 میلیون دانش‌اموز هستیم و فعالیت‌های معمولی مثل سرود، انجمن‌های ادبی و فعالیت‌های دیگر در حوزه پرورشی را کوچک نشماریم و تشکل‌ها را رقیب خود ندانیم و باید دانش‌آموزان را به رقابت بیندازیم.

به گزارش فارس، در پایان مراسم از 25 نفر از فرزندان خانواده‌های شهدای زیرمجموعه معاونت پرورشی و فرهنگی مناطق آموزش و پرورش شهر تهران شامل فاطمه رحیمی، جمیله رجایی (فرزند شهید رجایی)، غزل جعفری قاجار، زهرا صادقی، اکرم توحیدی منصور، طاهره کاظمی، عباس حاجی‌پور آرانی، علی شاهمرادی، سید مصطفی علوی، ساجده مسعودی، افسانه کریمی، صدیقه عبدی، اکرم الله‌وردی، رضا نجفی، منیژه قیومی، منیژه قیسوری، سلمیه جمالی‌نژاد، رونا سادات ایران‌پور، منیژه برقی نفسجی، رزیتا رضایی، طاهره همایون‌پور، فاطمه نصرآبادی، فاطمه نادری، محمد غفاری و جانباز محمد مسیبی و 20 نفر از پیشکسوتان آموزش و پرورش شهر تهران شامل مرتضی زاهدی، مرتضی طاهری، ابوالقاسم شاه حسینی، علیرضا عابدینی، حسن آقاجانی، حسن سهرابی، محسن زمان‌آبادی، ابوالقاسم جامه بزرگ، جوان محمد سعید، علیرضا رضوانی نیا، رضا منافی، حسن زارعیان، عباس زرابی، رضا مددی، صادق ماهگل، حسین نوروزی، علی اصغر صانع، علی اکبر محمدی و سید محمد رادفر با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها