امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65058
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین جشنواره آثار و تولیدات دانشجویی فرهنگ و هنر عصر شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین جشنواره آثار و تولیدات دانشجویی فرهنگ و هنر عصر شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد. در این جشنواره دانشجویان و دانش‌آموختگان مراکز آموزش عالی فرهنگ و هنر آثار هنری و تولیدات خود را در رشته‌های مختلف ارایه کرده‌اند. 

مرکز علمی کاربردی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نیز که هم اکنون با پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی خبرنگاری و عکاسی کار خود را آغاز کرده است، در این جشنواره حضور یافت و کتاب‌های انتشارت فارس، جزوات آموزشی و برنامه های درسی خود را در معرض دید علاقمندان قرار داد. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی که در غرفه مرکز علمی کاربردی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این جشنواره حضور یافته بود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خواستار برداشتن گام‌های مؤثر از سوی دولت برای توسعة آموزش علمی کاربردی شد.
عبدالرسول پورعباس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در غرفه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس

عبدالرسول پورعباس بر لزوم توجه دولت به حوزه آموزش عملی اشاره کرد و گفت: باید به جایی برسیم که هر کارگاه و کارخانه که بالقوه یک دانشگاه است، به فعلیت برسد.

وی در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: از آنجا که در مراکز علمی کاربردی تمرکز بر آموزش نحوه کسب و کار دانشجویان است، استقبال و توجه مردم به تولیدات دانشجویان می‌تواند مشوق آنها باشد.

پورعباس با اشاره به این که دانشگاه جامع علمی کاربردی سازماندهی بیش از هزار مرکز را بر عهده دارد، در خصوص افزایش استقبال به مراکز علمی کاربردی در سال‌های اخیر گفت: مراکز علمی کاربردی در تمامی حوزه‌های شغلی اقدام به طراحی رشته کرده است و استقبال از آن نیز رو به رشد است. این استقبال در پذیرش اخیر دانشگاه 200 هزار نفر بود که این نشان دهنده درک درست مردم از مسیر به وجود آمده توسط مرکز جامع علمی کاربردی است.

دبیر جشنواره: دانشجویان باید از حوزة آموزش نظری صرف خارج شوند

همچنین زهرا احمدیان دبیر جشنواره با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره عرضه تولیدات مراکز فرهنگ و هنر سراسر کشور گفت: این جشنواره با هدف ایجاد ارتباط بین آموزش آکادمیک و بازار کار برگزار شده است.

وی افزود: از آنجا که ماهیت آموزش‌های علمی کاربردی مهارت‌محور و اشتغال‌آفرین است، تلاش می‌کنیم دانشجویان به سویی بروند که از حوزه آموزش‌های نظری خارج شده و بتوانند از آموزش‌های تخصصی که بهره برده‌اند در بازار کسب‌وکار استفاده کنند.
زهرا احمدیان دبیر جشنواره در غرفه مرکز علمی کاربردی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس

احمدیان افزود: این امر مستلزم آن است که به صورت جدی وارد بازار کار شوند و به عرصه‌های تبلیغات ورود پیدا کنند.

وی با اعلام این که جشنواره‌های مشابه از این پس در سراسر کشور برگزار خواهد شد، گفت: بسیاری از دانشجویانی که وارد این مراکز می‌شوند هنوز این خودباوری را ندارند، بر این اساس ما در ابتدا الگوهای درستی به دانشجویان می‌دهیم.

نخستین جشنواره آثار و تولیدات دانشجویی فرهنگ و هنر تا 17 اسفند ماه در محل مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب دایر است.
رامین مهمان‌پرست سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در غرفه مرکز علمی کاربردی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس
 اسماعیل آذر در غرفه مرکز علمی کاربردی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس
/انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها