امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65059
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، علی‌نقی یزدان‌پناه در همایش «شمع‌های فروزان همیشه برپا» که پیش از ظهر امروز در تالار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، علی‌نقی یزدان‌پناه در همایش «شمع‌های فروزان همیشه برپا» که پیش از ظهر امروز در تالار اجتماعات طلاییه اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز برگزار اظهار کرد: 170 هزار دانش آموز عشایری در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در حقیقت بزرگداشت مدیران مجتمع‌های آموزشی، تقویت کیفیت آموزشگاهی و تقدیر از مربیان پرورشی به مناسبت هفته امور تربیتی هدف برگزاری این همایش است.

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر کشور بیان کرد: هم اکنون دانش‌آموزان عشایری در مقاطع تحصیلی ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه اشتغال دارند.

وی در ادامه یکی از اولویت‌های اداره کل آموزش و پرورش عشایر کشور را آموزش و بهسازی نیروی انسانی بیان کرد و افزود: با آموزش‌های ویژه برای معلمان ارتقای آموزشی را در مدارس خواهیم داشت.

این مقام مسئول بیان کرد: معلمان آموزش و پرورش عشایر کشور معمولا در مدارسی تدریس می‌کنند که فاقد مربیان پرورشی، بهداشت و ورزش هستند که هم باید مربی باشند و هم به عنوان معلم درس بدهند.

وی توانمندسازی مدیران مدارس را از دیگر اولویت‌های آموزش و پرورش عشایر کشور دانست و خاطرنشان کرد: اگر مدیران ما که نقشی اساسی در مدارس دارند توانمند باشند بهره‌وری بالا می‌رود.

یزدان‌پناه عنوان کرد: اگر بهره‌وری در مدارس ما افزایش یابد دانش‌آموزان عشایری نسبت به دیگر دانش‌آموزان رشد بیشتری خواهند داشت.

وی اذعان داشت: یکی دیگر از کارهای مهم ما در سال تحصیلی آینده پوشش حداکثری دانش‌آموزان عشایری است زیرا نباید به هیچ وجه اجازه داد دانش‌آموزی که در این مناطق هستند از تحصیل محروم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر کشور گفت: تجهیز مدارس مناطق عشایری از دیگر اقدامات ما در سال تحصیلی آینده است.
انتهای پیام/72010/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها