امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65090
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی اظهار کرد: ابنیه جذاب تاریخی موجود در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی اظهار کرد: ابنیه جذاب تاریخی موجود در کلانشهر تبریز، در صورت بهره‌گیری از روش‌ها و سبک‌های خاص نورپردازی، تجلی دیگری از هنر معماری اصیل و تاریخی شهر را عیان می‌کند.

وی با اشاره به طرح‌های نوروزی شهرداری تبریز گفت: علاوه بر طرح‌هایی که در روزهای اخیر، به عنوان طرح‌های ویژه نوروزی از سوی شهرداری تبریز اعلام شده، هم‌اکنون اقداماتی نیز با محوریت زیباسازی شهر و سامان‌دهی برخی المان‌های پراکنده و نازیبای شهری در حال اجراست.

شهردار تبریز افزود: مطابق سال‌های اخیر، اجرای هفت سین نوروزی در میادین و چهارراه های اصلی شهر در نوروز 93 نیز با لزوم رعایت آموزه‌های ایرانی- اسلامی استمرار خواهد داشت.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری در زیباسازی شهری اظهار کرد: اصلاح و تکمیل نورپردازی اماکن عمومی و پروژه‌های شهری به خصوص در مسیر میدان چایی (مهرانه رود)، کلیه تقاطع‌های غیرهمسطح اعم از پل ها، روگذرها و زیرگذرها، ساختمان‌های اداری شهرداری، پارک‌های شهری و بوستان‌ها، اماکن تاریخی، گردشگری و موزه‌ها در این راستا مورد توجه است.

شهردار تبریز همچنین به اقدامات شهرداری تبریز برای ساماندهی المان‌های شهری اشاره کرد و افزود: در این راستا، پاکسازی فضای شهری از نوشتارها و الصاق‌های زاید، ترمیم و مرمت پیاده‌روهای معابر اصلی و معابر منتهی به مراکز گردشگری و موزه‌ها، شست‌ؤشو و مرمت مبلمان شهری، تعویض پرچم‌های مقدس کشورمان، جلوگیری از هر گونه سد معبر و شست‌وشوی نرده‌های مسیر BRT پل‌ها و اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی از سوی شهرداری تبریز مورد توجه است.

نجفی گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد مناظر زمخت و ناموزون ساخت و ساز، کلیه پروژه‌های عمرانی و اجرایی در ایام نوروز غیرفعال است.

وی خاطر نشان کرد: معرفی تبریز به عنوان نخستین پایتخت جهان تشیع و شهر اولین‌ها، مهم‌ترین اصل تبیین و معرفی جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کلانشهر تبریز به مسافران نوروزی است.
انتهای پیام/60001/غ/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها