امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65094
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، روشن بابائی‌همتی ظهر امروز در نخستین همایش «گردشگری، تنوع اقامتی، هتل‌ها» اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، روشن بابائی‌همتی ظهر امروز در نخستین همایش «گردشگری، تنوع اقامتی، هتل‌ها» اظهار کرد: الگوهای متنوع اقامتی نیازمند استانداردسازی است.

وی تنوع اقامتگاه‌ها در دنیا را بسیار عنوان کرد و افزود: اقامتگاه به مراکزی گفته می‌شود که هدف نخستین آن اسکان شبانه گردشگران باشد.

بابائی‌همتی با بیان اینکه می‌توان از کلبه‌های روستایی در گیلان استفاده کرد، گفت: کلبه‌های روستایی در مناطق جنگلی و ساحلی را می‌توان با محیط اقلیمی گیلان تعریف کرد.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی اقامتگاه‌های گردشگری در دنیا را دارای نام‌های تعریف‌شده دانست و بیان کرد: «کابانا» سوئیت‌های رو به آب است.

وی، «بنگالو» را اقامتگاه‌های چوبی در بسیاری از کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا عنوان کرد.

بابائی‌همتی «لانای» را سوئیت‌های روبه جنگل معرفی کرد و گفت: «لانای» محیط‌های جنگلی را پوشش می‌دهد.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی «شاله» را از جمله اقامتگاه‌های چوبی برشمرد و خاطرنشان کرد: اقامتگاه‌های «شاله» در منطقه آلپ فرانسه استفاده می‌شود و مورد توجه گردشگران بومی است.

وی با بیان اینکه ایجاد اقامتگاه در گیلان نیازمند ضوابط است، اظهار کرد: اثرات توسعه در محیط زیست باید مورد توجه باشد.

بابائی‌همتی تاکید بر رعایت ضوابط زیست‌محیطی در طراحی، برنامه‌ریزی، اجرا و بهره‌برداری در اقامتگاه‌های گردشگری را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: هر کدام از موضوع‌های مذکور چارچوب خود را دارد و این امر نیازمند شناخت است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی اجرای طرح‌ها را در راستای توسعه گردشگری دانست و تصریح کرد: اجرای طرح‌ها می‌تواند گام‌هایی برای توسعه باشد.

وی با بیان اینکه احداث اقامتگاه‌های گردشگری نیازمند تدوین برنامه دقیق مدیریت زیست‌محیطی است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در محیط‌های گردشگری حائز اهمیت است.

*نیازی به هتل‌های 3، 4 و 5 ستاره در گیلان نیست

بابائی‌همتی بر تنوع اقامتگاه‌های گردشگری در گیلان تاکید کرد و افزود: نیازی به هتل‌های 3، 4 و 5 ستاره در گیلان نداریم.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی با اشاره به اینکه سوئیت‌هایی از جنس «کابانا»، «بنگالو» و «شاله» را می‌توان در اقلیم‌های متعدد گیلان احداث کرد، گفت: «شاله‌ها» می‌توانند در اقلیم تالش استفاده شوند.

وی توجه به الگوهای بومی همخوان با طبیعت و محیط را حائز اهمیت خواند و یادآور شد: گردشگری کشاورزی از جمله موضوع‌ها در توسعه صنعت گردشگری گیلان است.

بابائی‌همتی با بیان اینکه گردشگری کشاورزی تنها استفاده از مزرعه برنج یا باغ چای نیست، اظهار کرد: زیرساخت‌های گردشگری در مورد محصولات مختلف گیلان باید آماده‌سازی شود.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی به وجود 87 درصد باغ‌های چای کشور در گیلان اشاره کرد و بیان کرد: باغ‌های چای قابلیت خوبی برای گردشگری کشاورزی در گیلان است.

* الگوهای گردشگری خارجی در گیلان پذیرفتنی نیست

وی با تاکید براینکه تنوع اقامتی گردشگری کشاورزی باید با توجه به محصولات منطقه باشد، تصریح کرد: گردشگری در مناطق مختلف باید با برنامه‌ریزی انجام شود و استفاده از الگوی دیگر کشورها در گیلان پذیرفتنی نیست.

بابائی‌همتی خانه‌های درختی را از جمله اقامتگاه‌ها در مناطق جنگلی ذکر کرد و افزود: خانه‌های درختی را می‌توان در پایین‌دست قلعه رودخان احداث کرد.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی بومی‌سازی اقامتگاه‌های گردشگری را سبب اطمینان گردشگران عنوان کرد و گفت: اقامتگاه‌های گردشگری باید مطابق با سلیقه بومی در گیلان احداث شود.

انتهای پیام/84001/ر40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار