امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65115
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر شادپور یکی از دو تن بنیانگذار شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی کشور بود که بعدازظهر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر شادپور یکی از دو تن بنیانگذار شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی کشور بود که بعدازظهر امروز درگذشت.

پیشتر دکتر هاشمی، وزیر بهداشت با حضور در منزل دکتر شادپور از وی عیادت کرده بود.

زندگینامه دکتر کامل شادپور، متولد 1316، پزشک،MPH

در نخستین 16 سال خدمت (1341 تا 1357) که به پزشکی پیشگیری، مبارزه با بیماری‌ها و خدمت رسانی به روستاها و شهرهای کشور گذشت تجربه‌هایی آموخت که در 16 سال دوم خدمت خویش (1357 تا 1373، سال بازنشستگی از خدمت رسمی) از آنها برای تشکیل تیم دو سه نفره طراحی شبکه های بهداشت و درمان و سپس مشارکت در گروه وسیع تر راه اندازی و گسترش شبکه ها بهره گرفت. 16 سال سوم خدمت دکتر شادپور (1373 تا 1379) در ادامه همین راه یا به اصلاح نظام سلامت گذشته است. شرکت در 29 گردهمایی بین المللی یا ملی، ارائه مقاله در 15 سمینار خارج از کشور، تالیف20 کتاب (به طور مستقل، همراه دیگران یا به صورت فصلی از کتاب)، ترجمه 28 کتاب، نوشتن و چاپ یا توزیع 46 مقاله و سازماندهی، برگزاری و تدریس در 53 کارگاه آموزشی همه در راه شناساندن شبکه های کشور و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز شبکه ها یا ظرفیت سازی در آنها بوده است. فعالیت هایی که سرانجام در سال 1384 ” به سبب مشارکت موثر در توسعه سیاست‌های کشوری، ارائه خدمات سلامت و کمک به ارتقای خدمات بهداشت همگانی در منطقه شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت “جایزه و مدال دکتر شوشا را نصیب او کرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگذشت این استاد فرهیخته را به مدیران و کارکنان حوزه بهداشت کشور تسلیت می‌گوید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها