امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65116
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، جواد عباسی بعد از ظهر امروز در نخستین همایش «گردشگری، تنوع اقامتی، هتل‌ها» اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، جواد عباسی بعد از ظهر امروز در نخستین همایش «گردشگری، تنوع اقامتی، هتل‌ها» اظهار کرد: تنوع اقامتگاه‌ها به تعداد نیاز انسان‌ها به وجود آمده است.

وی به انواع اتاق‌ها در مراکز اقامتی اشاره کرد و افزود: اتاق‌های یک نفره دارای یک تخت است و مطابق استاندارد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید 20 متر مربع باشد.

عباسی بر بهداشت تمام هتل‌ها تاکید کرد و گفت: بهداشت در هتل‌های یک یا پنج ستاره تفاوتی ندارد.

مدیرعامل جامعه هتل‌داران گیلان با بیان اینکه نمره بهداشت هتل‌ها باید 100 باشد، تصریح کرد: هیچ سوسکی نباید در هتل‌ها دیده شود.

وی اتاق‌های دو نفره را «دبل» یا «توئین» معرفی کرد و یادآور شد: اتاق سه نفره «تریپل» نامیده می‌شود.

عباسی «کابانا» را اتاق‌های همکفی دانست که پنجره آن به محوطه باز است و بیان کرد: «کاباناها» متصل به استخر شنا هستند.

مدیرعامل جامعه هتل‌داران گیلان با اشاره به اتاق‌های متصل در هتل‌ها، خاطرنشان کرد: اتاق‌های متصل برای خانواده‌های پر جمعیت استفاده می‌شود.

*آموزش خط میخی در گیلان

رئیس هیئت مدیره آموزشی پژوهشی گردشگران پایدار گیل نیز در همایش مذکور به آموزش 400 نفر در دوره‌های ایرانگردی و جهانگردی اشاره کرد و گفت: تعداد 200 نفر در گیلان دوره‌های فنی هتل‌داری را گذراندند.

مجتبی شهرستانی با بیان اینکه تعداد 450 نفر در دوره کارآفرینی شرکت کردند، تصریح کرد: آموزش خط میخی در گیلان در حال برگزاری است.

وی نقش منابع انسانی در پیشبرد اهداف هتل‌داری را مهم خواند و بیان کرد: منابع انسانی سرمایه موسسه‌ها محسوب می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره آموزشی پژوهشی گردشگران پایدار گیل با تاکید براینکه سرمایه‌های انسانی جایگزین ندارد، یادآور شد: 80 درصد دارایی کشور ژاپن را منابع انسانی تشکیل می‌دهد.

شهرستانی استفاده از نیروهای آموزش ندیده در هتل‌داری را سبب لطمه‌های بسیاری به این صنعت عنوان کرد و افزود: تمام اجزای سیستم در راستای اهداف سازمانی تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه کوچک‌ترین اشتباه کارکنان تمام فعالیت‌های هتل را زیر سئوال می‌برد، اظهار کرد: کمتر از پنج درصد مشتریان هتل‌ها در ایران ناراضی هستند.

به گفته این مسئول، از هر 10 نفر مشتری ناراضی هتل‌ها تنها دو نفر به مسئول هتل مراجعه می‌کنند و بقیه نارضایتی خود را به دیگران انتقال می‌دهند و این امر موجب افول هتل‌ها می‌شود.

*توسعه گیلان دغدغه مسئولان است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در همایش «گردشگری، تنوع اقامتی، هتل‌ها» اظهار کرد: پایه و اساس پیشرفت در هر صنعتی آموزش است.

حمید آذرپور با تاکید بر توسعه صنعت گردشگری در گیلان، بیان کرد: توسعه گیلان دغدغه مسئولان در بخش‌های مختلف به‌ویژه در صنعت گردشگری است.

انتهای پیام/84001/ع30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار